fbpx

24 listopada rusza Festiwal Trzy światy – w środę odbyła się konferencja z organizatorami

W czwartek 24 listopada rusza w Częstochowie dwudniowy „Festiwal reklamy społecznej –  Trzy światy – świat realny, świat opowiadany, świat wirtualny”.

To pierwsze tego typu wydarzenie w Częstochowie. Jego ideą jest uwrażliwienie młodych ludzi na współczesne problemy społeczne i ekologiczne oraz zaangażowanie ich w samodzielne kreowanie komunikatów przy pomocy narzędzi typu reklama społeczna i niskobudżetowa.

W ramach Festiwalu odbędą się: konkurs filmu reklamowego pt. „Społeczne i ekologiczne problemy współczesnego świata” skierowany do studentów i uczniów z terenu całej Polski, warsztaty, wykłady, spotkanie z Katarzyną Zajączkowską – prowadzącą podcast „Odpowiedzialna moda”, zajmującą się ekologicznymi i odpowiedzialnymi trendami w modzie.

Wydarzeniu nadano formę festiwalu reklamy ponieważ zarządzanie marketingiem we współczesnym świecie zyskało nowe znaczenie. Problematyka ekologii i odpowiedzialności społecznej dotyczy wszystkich organizacji, niezależnie od ich wielkości, osobowości i formy prawnej czy przedmiotu działalności.

Współczesne organizacje i zarządzane przez nie marki coraz częściej dążą do zrównoważonego rozwoju – z uwzględnieniem własnych zysków i oczekiwań klientów, ale także potrzeb społecznych, z poszanowaniem ekologii oraz dbałości o jakość życia przyszłych pokoleń.

Organizatorami Festiwalu jest Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta oraz Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie. Patronami Festiwalu są Prezydent miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Rektor Politechniki Częstochowskiej Prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol.

Program festiwalu znajduje się na stronie: https://3swiaty-fest.pl/festiwal/program/.