Przedszkolaki z Wancerzowa w międzynarodowym projekcie „Face to Face with the World”

0
772

„Face to Face with the World” to międzynarodowy projekt, w którym udział biorą przedszkolaki z Wancerzowa. Dzieci odbyły już swoje pierwsze spotkanie online z dziećmi z Nairobi.

Przedszkolaki z Wancerzowa w międzynarodowym projekcie „Face to Face with the World" 1
Fot: UG w Mstowie

„Face to Face with the World” to autorski projekt edukacyjno – humanitarny. Dzięki niemu dzieci będą doskonalić umiejętności porozumiewania się w języku angielskim oraz nawiązywać nowe kontakty i przyjaźnie z dziećmi z innych krajów.

Główne Cele Projektu Edukacyjnego „Face to Face with the World”:

  1. pokazanie jak wojna, ubóstwo czy brak dostępu do edukacji wpływa na życie dzieci na świecie;
  2. kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego, nawiązanie przyjaźni międzynarodowej ze szkołami i instytucjami w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie;
  3. walka z rasizmem i ksenofobią, uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych, wzajemne poznawanie kultury, tradycji, nawiązywanie przyjaźni, poszanowanie pokoju i szacunku do drugiego człowieka nauka języka obcego, wykorzystanie w edukacji Internetu. Chęć niesienia pomocy innym.

W ramach programu grupa 6-latków z Przedszkola Publicznego w Wancerzowie na zajęciach z języka angielskiego odbyła swoje pierwsze spotkanie online z dziećmi z Nairobi (stolica Kenii w Afryce). Dla dzieci było to niesamowite przeżycie. Podczas kolejnego spotkania z dziećmi z Kenii zostanie odczytana bajka przez  nauczycielkę Bernadatte.

Przedszkolaki z Wancerzowa w międzynarodowym projekcie „Face to Face with the World" 2
Fot: UG w Mstowie