fbpx
Strona głównaSportExact Systems Norwid w czwartek poznał rywala w walce o 5. miejsce....

Exact Systems Norwid w czwartek poznał rywala w walce o 5. miejsce. To Polski Cukier Avia Świdnik

Siatkarze Exact Systems Norwida na koniec sezonu będą rywalizować o 5. miejsce w Tauron 1 Lidze. W czwartek poznali swojego przeciwnika. Ich rywalem będzie Polski Cukier Avia Świdnik. Pierwszy mecz odbędzie się w hali rywali, a rewanż i ewentualnie złoty set w Częstochowie.

Siatkarze Exact Systems Norwida w czwartek wieczorem poznali swojego przeciwnika w walce o 5. miejsce. Częstochowianie musieli czekać na zakończenie 3 meczu między 1. LUK Politechniką Lublin i 8. Mickiewiczem Kluczbork. Po dwóch meczach nieoczekiwanie był remis 1:1. W czwartek w Lublinie LUK Politechnika dopiero po tie-breaku pokonała Mickiewicza 3:2 i awansowała do półfinałów. Dlatego rywalem Exact Systems Norwida będzie Polski Cukier Avia Świdnik. Gdyby Mickiewicz wygrał z LUK Politechniką to drużyna z Lublina grałaby wówczas o 5. miejsce…

Częstochowianie po rundzie zasadniczej zajęli wysokie 4. miejsce w Tauron 1 Lidze, co jest najlepszym osiągnięciem w historii klubu. W ćwierćfinale play-off częstochowianie zmierzyli się z 5. Gwardią Wrocław. Niestety, mecze półfinałowe nie ułożyły się po myśli częstochowian i do czołowej czwórki awansowali wrocławianie. Podopieczni trenera Piotra Lebiody będą teraz rywalizować o 5. miejsce z Polski Cukier Avia Świdnik. Rywale po rundzie zasadniczej zajęli 6. pozycję, a w play-off odpadli z BBTS-em Bielsko-Biała.

Pierwszy mecz odbędzie się w hali zespołu niżej sklasyfikowanego po rundzie zasadniczej czyli częstochowianie pojadą do Świdnika. Rewanż odbędzie się w Częstochowie. Jeśli będzie remis 1:1 drużyny zaraz po drugim meczu rozegrają w hali Norwida tzw. „złoty set” do 15 punktów.

Kibice Exact Systems Norwida liczą jednak, że tak jak w rundzie zasadniczej tak i w play-off częstochowscy siatkarze dwa razy pokonają zawodników ze Świdnika i zakończą jakże udany sezon na wysokim 5. miejscu w tabeli Tauron 1 Ligi.

– Kolejny sezon pomału dobiega końca – mówi członek zarządu Exact Systems Norwid Lesław Walaszczyk. – Pozostała nam walka o 5. miejsce. I tak już na chłodno osiągamy wspaniały wynik, najlepszy jaki osiągnął KS Norwid Częstochowa w swojej historii. Wielkie brawa dla zespołu, który przed sezonem typowany był przez niektórych do spadku, a okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem podejmując walkę o strefę medalową! Pamiętajmy też o fajnym występie z zespołami z Plus Ligi podczas turniejów towarzyskich.

Exact Systems Norwid w czwartek poznał rywala w walce o 5. miejsce. To Polski Cukier Avia Świdnik 1
Exact Systems Norwid w czwartek poznał rywala w walce o 5. miejsce. To Polski Cukier Avia Świdnik 2
Exact Systems Norwid w czwartek poznał rywala w walce o 5. miejsce. To Polski Cukier Avia Świdnik 3

Foto: Marek Osuchowski/Biuro Prasowe Exact Systems Norwid

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -