Siatkarze 1 ligowego Exact Systems Norwida zgodnie z planem wygrali w sobotę w Strzelcach Opolskich z Zaksą i odnieśli 13 zwycięstwo w Tauron 1 Lidze.

Częstochowscy siatkarze w bojowych nastrojach i z myślą o wygranej jechali w sobotę do Strzelec Opolskich. Drużyna trenowana przez Piotra Lebiodę od dłuższego czasu zajmuje miejsce w ścisłej czołówce Tauron 1 Ligi i walczy o czołową czwórkę, która da uprzywilejowane miejsce w play-off. Częstochowianie grali w sobotę z Zaksą, która z kolei walczy o miejsce w ósemce.

Exact Systems Norwid pokonał na wyjeździe Zaksę i cieszył się z 13 wygranej w Tauron 1 Lidze 2

Na boisku widać było różnicę. Goście od mocnego uderzenia rozpoczęli spotkanie. Częstochowianie wygrali pierwszego seta do 17 i pokazali, kto będzie dyktował warunki. W drużynie z Częstochowy bardzo dobrze rozgrywał Tomasz Kowalski (MVP meczu), który precyzyjnie dogrywał piłki do swoich kolegów. W meczu bardzo dobrze prezentowali się Tomasz Kryński (19 punktów w meczu), Damian Kogut (18 punktów w meczu) i Mikołaj Szewczyk (12). Ogólnie cała częstochowska drużyna zasłużyła na duże brawa, bo mogła wygrać 3:0.

Częstochowianie wygrali też drugą partię. Mogli wygrać też trzeciego seta, ale Zaksa po grze na przewagi zmniejszyła straty na 1:2.

Drużyna trenera Lebiody zmobilizowana i skoncentrowana wyszła na czwarty set. Exact Systems udowodnił, że porażka w trzecim secie była dość przypadkowa. Częstochowianie wygrali czwarty set do 22 i cały mecz 3:1 zdobywając kolejne ważne 3 punkty.

Exact Systems Norwid po 18 meczach ma na koncie 35 punktów i zajmuje 5. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi. Do 4. Gwardii Wrocław częstochowianie tracą tylko punkt.

Prowadzi BBTS Bielsko Biała (18 meczów, 48 punktów). Drugi jest LUK Politechnika Lublin (18 meczów, 46 punktów).

ZAKSA Strzelce Opolskie – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (17:25, 21:25, 26:24, 22:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski,Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Walczak, Franczak.