Zacięty i zwycięski bój z Polski Cukier Avia Świdnik stoczyli we wtorek siatkarze 1-ligowego Exact Systems Norwida. Częstochowianie wygrali 3:1 i będą mieć radosne święta…

Siatkarze Exact Systems Norwida we wtorek odrabiali 1-ligowe zaległości. Spotkanie z Avią Świdnik pierwotnie planowane było 14 listopada, ale zostało przełożone na 22 grudnia. Zawodnicy Exact Systems Norwida sprawili sobie i swoim kibicom prezent na święta w postaci zwycięstwa i kolejnych 3 punktów.

Siatkarze Exact Systems Norwid 2020 zakończyli efektownym zwycięstwem w 1 lidze i będą mieć udane święta 2

Wtorkowy mecz był bardzo wyrównany. Już pierwszy set zakończył się po grze na przewagi 26:24. Najłatwiej częstochowianom poszło w drugiej partii gdy wygrali 25:21 i prowadzili w meczu już 2:0. Niestety, ale podopieczni trenera Piotra Lebiody nie poszli za ciosem w kolejnym secie i oddali go rywalom. Gospodarze grali jednak bardzo ambitnie. Najbardziej emocjonujący był czwarty set, który też zakończył się grą na przewagi. Po raz drugi więcej zimnej krwi zachowali częstochowianie. Wygrali 29:27 i cały mecz 3:1.

Exact Systems Norwid w 14 rozegranych spotkaniach zdobył 27 punktów i zajmuje wysokie 5. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi. Bilans częstochowian to 10 zwycięstw i tylko 4 porażki.

MVP meczu został Damian Kogut, który w meczu zdobył aż 21 punktów!

Exact Systems Norwid Częstochowa – Polski Cukier Avia Świdnik 3:1 (26:24, 25:21, 23:25, 29:27)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Walczak, Kopyść, Franczak, Cieślik.