11 zwycięstwo siatkarzy Exact Systems Norwida w 1 lidze, ale za 2 punkty

Siatkarze Exact Systems Norwida rozpoczęli 2021 rok od zwycięstwa. W czwartek pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki i zanotowali 11 wygraną w sezonie.

Siatkarze Exact Systems Norwida byli faworytem czwartkowego meczu. Podopieczni trenera Piotra Lebiody źle jednak rozpoczęli spotkanie. Być może wpływ na to miał fakt, że po drugiej stronie siatki było kilku zawodników, którzy w ostatnich latach reprezentowali barwy częstochowskiej drużyny.

W inauguracyjnym secie ESN przegrał do 14. Na szczęście w drugim secie wszystko wróciło do normy i gospodarze wygrali 25:20 i doprowadzili do remisu w meczu 1:1.

Również w trzeciej części spotkania Exact Systems Norwid okazał się lepszy od siatkarzy Lechii. Częstochowianie wygrali do 19 i objęli prowadzenie 2:1 w meczu. Aby zdobyć 3 punkty musieli wygrać również czwartą partię. Do połowy seta trwała wyrównana walką. Norwid prowadził już 14:12 i 15:13, ale po kilku nieudanych akcjach zrobiło się 18:17 dla gości. Za chwilę to częstochowianie wyszli na prowadzenie 20:18 i rywale poprosili o czas. Gdy częstochowianie prowadzili 21:18 wydawało się, że będą kontrolować sytuację… Po trzech kolejnych akcjach był już remis 21:21, a za kilka chwil po 23. W końcówce dwa błędy w ataku popełnili gospodarze i goście doprowadzili do tie-breaka.

Decydującą partię lepiej rozpoczęli gospodarze i na zmianę stron przechodzili prowadząc 8:4. Ostatecznie częstochowscy siatkarze wygrali 15:12 i mogli cieszyć się z 11 zwycięstwa w sezonie.

MVP otrzymał Mikołaj Szewczyk.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (14:25, 25:20, 25:19, 23:25, 15:12)