Siatkarze AZS Częstochowa… zremisowali sparing w Będzinie 2:2

Zawodnicy AZS Częstochowa w czwartek rozegrali w Będzinie rewanżowy sparing z 2-ligowym Wie-Druk MKS Będzin. Mecz zakończył się… remisem 2:2.

AZS Częstochowa pierwszy sparing z grającym w 2 lidze ogólnopolskiej Wie-Druk MKS-em Będzin rozegrał 30 grudnia w Hali Polonia. Częstochowianie wygrali 3:2. 7 stycznia odbył się rewanż w Będzinie. Trenerzy umówili się na 4 sety. Podopieczni trenera Roberta Szczerbaniuka prowadzili już 2:0 w setach i mieli szansę na zwycięstwo w sparingu 3:0, ale w trzecim i czwartym secie lepsi byli gospodarze.

– Prowadziliśmy już w setach 2:0 i to jest ważne – relacjonuje dla Gazety Regionalnej rozgrywający AZS-u Oskar Herman. – Trzeciego seta przegraliśmy nieznacznie 23:25 i zrobiło się 2:1 dla nas. W czwartym secie też lepsi byli gospodarze.

Jak to bywa w sparingach – wynik nie jest najważniejszy. Trenerzy sprawdzają różne ustawienia i sprawdzają różną taktykę.

Siatkarze AZS Częstochowa... zremisowali sparing w Będzinie 2:2 2

Przypomnijmy, że AZS Częstochowa jest liderem w 1 lidze śląskiej i walczy o awans do 2 ligi ogólnopolskiej.