Zwolnieni z Teorii – Etnoedukacja

0
212

Grupa Etnoedukacja powstała w tym roku w celu zrealizowania projektu Zwolnieni z Teorii. Projekt dotyczy rozpowszechnienia kultury wśród społeczności szkolnej, z naciskiem na młodzież ponadgimnazjalną. W związku z tym, zorganizowano prelekcje w czterech szkołach w dwóch miastach – Katowicach i Częstochowie.

Zwolnieni z Teorii - Etnoedukacja 1


Naszym celem jest unaocznienie problemu jakim jest zanik wiedzy o polskiej ludowiznie. Zależy nam, by ludzie mieli przystępny dostęp do informacji na ten temat, dlatego systematycznie przez kilka miesięcy na mediach społecznościowych prowadziliśmy serię dokładnych opisów wybranych przez nas strojów ludowych, które osiągnęły szeroki zasięg (nasze wyświetlenia sięgają nawet 20 000!). Zrobiliśmy też serię różnych ciekawostek, a także kilka postów o dniach tematycznych, o których pewnie niewiele osób wcześniej wiedziało, oraz o tańcach ludowych i narodowych.

Zwolnieni z Teorii - Etnoedukacja 2

Zaistniała sytuacja nieco pokrzyżowała nam plany zorganizowania otwartych warsztatów i potańcówki, ale i tak jesteśmy zadowoleni z tego, co udało nam się zrealizować.

Zwolnieni z Teorii - Etnoedukacja 3

Odsyłamy do naszych profili na social mediach

Zwolnieni z Teorii - Etnoedukacja 4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here