fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaSportMoje Bermudy Stal Gorzów podejmuje Eltrox Włókniarz. 8. zespół kontra lider PGE...

Moje Bermudy Stal Gorzów podejmuje Eltrox Włókniarz. 8. zespół kontra lider PGE Ekstraligi

Eltrox Włókniarz Częstochowa czwarty tegoroczny mecz w PGE Ekstralidze „odjedzie” już w piątek w Gorzowie. Częstochowscy żużlowcy jadą potwierdzić swoją siłę i po czwarte zwycięstwo z rzędu. Gospodarze z mistrzem Świata Bartoszem Zmarzlikiem w składzie pojadą o przełamanie i pierwsze punkty w sezonie.

Terminarz PGE Ekstraligi tak się ułożył, że w czwartej kolejce ostatni zespół tabeli zmierzy się z liderem. Kibice Eltrox Włókniarza wierzą w kolejną wygraną, ale żużlowcy nie mogą zlekceważyć gospodarzy i muszą być czujni. Stal Gorzów za wszelką cenę będzie chciała się przełamać. Kibice plotkują, że w meczu z Eltrox Włókniarzem o swoją posadę będzie walczył trener Stanisław Chomski. Dlatego też działacze szukają wzmocnień i jako gościa chcą Jack`a Holdera. Częstochowscy żużlowcy natomiast swojemu trenerowi Markowi Cieślakowi chcą sprawić miły prezent i zdobyć mistrza Polski na 70. urodziny, które częstochowski szkoleniowiec obchodził podczas ostatniego meczu ze Spartą Wrocław.

Trzeba również pamiętać, że w składzie Stali jest indywidualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik (we Włókniarzu wicemistrz świata Leon Madsen), a także nieobliczalny Krzysztof Kasprzak. W gorzowskim zespole są również groźni Niels Kristian Iversen, Szymon Woźniak czy Anders Thomsen.

Częstochowianie w trzech poprzednich spotkaniach udowodnili, że pokonanie GKM-u Grudziądz, Falubazu Zielona Góra czy Betard Sparty Wrocław nie jest dziełem przypadku. Wszystkie trzy zwycięstwa Eltrox Włókniarz odniósł w przekonującym stylu, a było to efektem bardzo dobrej jazdy całego zespołu. Liderzy: Leon Madsen, Jason Doyle oraz Fredrik Lindgren mogą liczyć na bardzo dobrą jazdę kolegów Pawła Przedpełskiego, a także Rune Holty i juniorów: Jakuba Miśkowiaka i Mateusza Świdnickiego, którzy zdobywają bardzo ważne punkty i są mocnym ogniwem zespołu.

Patrząc na dotychczasowe wyniki trzeba zakładać, że to częstochowskie „Lwy” wyjadą z Gorzowa z kompletem punktów, choć łatwo na pewno nie będzie…

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa

1. Jason Doyle

2. Rune Holta

3. Fredrik Lindgren

4. Paweł Przedpełski

5. Leon Madsen

6. Jakub Miśkowiak

7. Mateusz Świdnicki

Moje Bermudy Stal Gorzów

9. Bartosz Zmarzlik

10. Niels Kristian Iversen

11. Krzysztof Kasprzak

12. Szymon Woźniak

13. Anders Thomsen

14. Wiktor Jasiński

15. Rafał Karczmarz

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -