fbpx
Strona głównaWiadomościEltrox Włókniarz w piątek zmierzy się z rozpędzoną Stalą Gorzów. To bardzo...

Eltrox Włókniarz w piątek zmierzy się z rozpędzoną Stalą Gorzów. To bardzo ważny mecz o play-off. Początek o 20:30

Żużlowcy Eltrox Włókniarz Częstochowa w minioną niedzielę zremisowali we Wrocławiu z Betard Spartą 45:45, a już w piątek o godz. 20:30 podejmują rozpędzoną Stal Gorzów, która wygrała cztery mecze z rzędu i walczy o play-off.

We wtorek nad Częstochową przeszła ulewa. Również w środę rano padał deszcz. Ale prognozy na czwartek i piątek są optymistyczne. Więc spotkanie raczej nie jest zagrożone. Częstochowscy żużlowcy będą mięć środowe popołudnie i czwartek, aby jak najlepiej spasować się z torem i przygotować do tego ważnego meczu ze Stalą.

Eltrox Włókniarz w piątek zmierzy się z rozpędzoną Stalą Gorzów. To bardzo ważny mecz o play-off. Początek o 20:30 1

Widać, że trener Marek Cieślak i prezes Michał Świącik zmobilizowali zespół na mecz we Wrocławiu. Teraz ta mobilizacja musi trwać do końca sezonu. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały 4 kolejki. Eltrox Włókniarz w piątek o godz. 20:30 podejmować będzie Moje Bermudy Stal Gorzów. Stal nieoczekiwanie włączyła się do walki o play-off. Ta drużyna po 6 kolejkach miała na koncie… 0 punktów. Ostatnio wygrała jednak 4 mecze z rzędu i ma już na koncie 9 „oczek” i realne szanse na play-off. Rozpędzona Stal będzie chciała wygrać w piątek w Częstochowie. Jeśli gorzowscy żużlowcy zwyciężą to zdobędą 3 punkty (2 za wygraną i 1 za bonus) i zbliżą się do częstochowskich Lwów na 1 punkt. Dlatego dla teamu trenera Marka Cieślaka w piątek szykuje się bardzo ważny mecz. Włókniarz jest po ostatnim remisie we Wrocławiu, ale u siebie przegrał trzy mecze z rzędu (z Motorem Lublin, Falubazem Zielona Góra i Unią Leszno). Dlatego kibice oczekują przełamania i wygranej, która przybliży częstochowskich żużlowców do play off. O piątą wygraną z rzędu i szansę na play off przyjedzie walczyć Stal Gorzów. Dlatego tego meczu nie można zlekceważyć i trzeba się do niego przygotować, jak do walki o „życie”…

Eltrox Włókniarz w piątek zmierzy się z rozpędzoną Stalą Gorzów. To bardzo ważny mecz o play-off. Początek o 20:30 2

We wtorek w lidze szwedzkiej z dobrej strony pokazał się Jason Doyle, który zdobył 15 punktów. Dobrze też jechał w minioną sobotę w finale IMME, gdzie zajął 2. miejsce oraz w niedzielnym spotkaniu we Wrocławiu. Trzy dobre występy pod rząd mogą świadczyć o tym, że Doyle problemy ma już za sobą.

W awizowanym składzie Stali Gorzów znajdują się m.in. Krzysztof Kasprzak i Niels Kristian Iversen, ale za tych zawodników należy spodziewać się zmiany i z/z.

Eltrox Włókniarz w piątek zmierzy się z rozpędzoną Stalą Gorzów. To bardzo ważny mecz o play-off. Początek o 20:30 3

Początek piątkowego meczu Eltrox Włókniarza z Moje Bermudy Stalą Gorzów zaplanowano o godz. 20:30. Mecz odbędzie się z zachowaniem zasad sanitarnych. Bilety dostępne są tylko drogą elektroniczną.

Awizowane składy na mecz Włókniarz – Stal: Moje Bermudy Stal Gorzów: 1. Szymon Woźniak, 2. Krzysztof Kasprzak, 3. Anders Thomsen, 4. Bartosz Zmarzlik, Niels Kristian Iversen, 6. Rafał Karczmarz, 7. Wiktor Jasiński.

Eltrox Włókniarz: 9. Rune Holta, 10. Jason Doyle, 11. Fredrik Lindgren, 12. Paweł Przedpełski, 13. Leon Madsen, 14. Mateusz Świdnicki, 15. Jakub Miśkowiak.

Tabela przed 11. kolejką PGE Ekstraligi

1. Fogo Unia Leszno 10 19 88

2. SM Solar Falubaz Zielona Góra 10 17 47

3. Motor Lublin 10 13 42

4. Eltrox Włókniarz Częstochowa 10 13 44

5. Betard Sparta Wrocław 10 11 10

6. Moje Bermudy Stal Gorzów 10 9 -14

7. MrGarden GKM Grudziądz 10 8 -32

8. ROW Rybnik 10 2 -185

Eltrox Włókniarz w piątek zmierzy się z rozpędzoną Stalą Gorzów. To bardzo ważny mecz o play-off. Początek o 20:30 4

Foto: Gazeta Regionalna

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here