Elektryczne auta z dofinansowaniem

0
114

Elektryczne auta z dofinansowaniem

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizuje program pod hasłem: „Zielony samochód – dofinansowanie zakupu elektrycznego samochodu osobowego (M1)”. W ramach projektu osoby, które zdecydują się na zakup auta elektrycznego mogą się starać o dofinansowanie nawet do 18,5 tys. złotych.

Program przewiduje możliwość dofinansowania zakupu nowych pojazdów kategorii M1, wykorzystujących do napędu wyłącznie energię elektryczną akumulowaną przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania.

Samochód nie może być wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej, w tym rolniczej. Program jest skierowany do osób fizycznych. Wsparcie zakupu pojazdów o napędzie wyłącznie elektrycznym wykorzystywanych do celów prywatnych ma służyć obniżeniu zużycia energii i paliw w transporcie, co służy zmniejszeniu zanieczyszczenia powietrza.

Dofinansowanie może wynieść do 15% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, jednak nie więcej niż 18 750 zł. Koszt zakupu pojazdu elektrycznego nie może przekroczyć 125 000 zł.

Nabór wniosków w ramach programu trwa do 31 lipca.

Wnioski należy składać elektronicznie przez Generator Wniosków o Dofinansowanie („GWD”), dostępny pod adresem http://gwd.nfosigw.gov.pldo 31 lipca lub wyczerpania środków.

Więcej informacji można uzyskać mailowo [email protected]

Regulamin oraz niezbędne dokumenty znajdują się na stronie NFOŚiGW.

(Źródło: NFOŚiGW)

(Fot. pixabay)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here