fbpx
Strona główna Ekologia Elektryczne autobusy w MPK?

Elektryczne autobusy w MPK?

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie zamierza wprowadzić do swojego taboru elektryczne autobusy. MPK chce je na początek wypożyczyć na siedem lat. Jeżeli wszystkie formalności zostaną spełnione, a budżet i warunki wynajmu pozwolą, to elektryczne autobusy trafią do miasta być może jeszcze w tym roku.


Jak zastrzega MPK sprawa jest dopiero na początkowym etapie. Obecnie w MPK trwa analiza ofert, które wpłynęły na ten przetarg. Jak informuje rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik, miasto chce wypożyczyć 15 elektrycznych pojazdów.

 • Wybrany został długoterminowy wynajem na 7 lat, bo ze względów ekonomicznych i eksploatacyjnych jest to lepsze rozwiązanie – mówi rzecznik. – Oczywiście przewidujemy opcję wykupu po wynajmie.
  Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami firmy, elektryczne autobusy mogłyby zacząć kursować po mieście w końcu tego roku.
  Równocześnie w Autosanie trwa modernizacja pierwszych hybryd, które zostały wycofane z ulic miasta w ubiegłym roku. MPK od początku miało z tymi autobusami o napędzie gazowo-elektrycznym kłopoty. Pojazdy były głośne, a co gorsza, doszło w kilku z nich do pożaru.
  Teraz firma Autosan “poprawia” co się da, aby autobusy zapewniały pasażerom nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. W sumie do zmian przewidziano 39 samochodów.
  Jak informuje MPK, kiedy hybrydy wrócą na ulice Częstochowy, na razie trudno powiedzieć.
  Ile hybryd i kiedy pojawi się w mieście będzie wiadomo po podpisaniu umowy z Autosanem. To zaś stanie się po testach pierwszego zmodernizowanego przez firmę autobusu. Jeżeli wyniki testu będą zadowalające, będzie można przystąpić do poprawek w pozostałych autobusach.
  MPK zastrzega, że o konkretnych terminach jest jeszcze za wcześnie mówić.
Poprzedni artykułParkowanie będzie droższe
Następny artykułWpadli w salonie gier
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here