fbpx
Strona głównaPolecaneEkipa "Dzień Dobry TVN" gościła w częstochowskim przedszkolu

Ekipa “Dzień Dobry TVN” gościła w częstochowskim przedszkolu

W częstochowskim Miejskim Przedszkolu nr 16 pojawiła się ekipa porannego programu ,,Dzień Dobry TVN”. Okazjo dostarczył konkurs ,,Żywe obrazy”, który miał rozbudzić w maluchach zainteresowanie sztuką.

Ekipa programu “Dzień dobry TVN” odwiedziła 22 kwietnia Częstochowę. Udała się w gościnę do Miejskiego Przedszkola nr 16 przy ul. Starzyńskiego 9. Okazji dostarczył konkurs “Żywe obrazy”. O artystycznym przedsięwzięciu opowiedziały przed kamerami jego inicjatorki oraz dwójka przedszkolaków.

Do zabawy zaproszono zarówno dzieci jak i rodziców. Zadanie polegało na stworzeniu „żywego obrazu” na podstawie wybranego dzieła malarstwa sztuki światowej. Zdjęcie miało jak najdokładniej odtworzyć oryginał. W tym konkursie kreatywność odgrywała główną rolę.

Ekipa "Dzień Dobry TVN" gościła w częstochowskim przedszkolu 1
Jedna z konkursowych prac przygotowanych w Miejskim Przedszkolu nr 16(mat. ze strony UM Częstochowy)

Wydarzenie wpisuje się w ogólnopolski projekt „Zabawy ze sztuką”, w którym bierze udział częstochowska placówka. 

Przedszkole od dawna stara się rozbudzić w dzieciach zainteresowanie szeroko rozumianą sztuką. Organizuje szereg akcji, przedsięwzięć, stawia też na współpracę z muzykami – filharmonikami – czy aktorami teatralnymi.

Od roku przedszkole – z wiadomych względów – nie może zapraszać do swojej siedziby twórców, więc propaguje sztukę w inny sposób – choćby poprzez takie niecodzienne ,,lekcje sztuki”, które milusińscy mogą realizować w swoich domach.

ZS (mat. UM Częstochowy)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -