Passa zwycięstw Eco-Team AZS w 2 lidze przerwana

Siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle przegrali we wtorek z MKS-em Andrychów 1:3 i doznali pierwszej porażki w sezonie.

Eco-Team AZS przed meczem z MKS-em miał na koncie 5 komplet zwycięstw i 14 punktów. MKS w tabeli był tuż za częstochowską drużyną. W 5 meczach rywale zdobyli 12 „oczek”. Po pierwszym secie wtorkowego spotkania można było spodziewać się, że to gospodarze będą stroną dominującą. Podopieczni trenera Wojciecha Pudo wygrali inauguracyjną partię do 15. W drugiej partii lepsi byli goście i doprowadzili do wyrównania w meczu.

W trzecim secie coś się zacięło, bo gospodarze oddali seta łatwo do 16. W czwartej partii początek należał do gości, którzy odskoczyli na 2-3 punkty przewagi. Częstochowianie próbowali walczyć i wyrównali, a nawet w połowie seta objęli prowadzenie. Końcówka należała jednak do gości, którzy wygrali 25:19 i cały mecz 3:1.

Po porażce z MKS-em Andrychów Eco-Team spadł z 2. na 3. miejsce w tabeli.

Przed siatkarzami Eco_Teamu AZS teraz intensywna końcówka tygodnia. W piątek częstochowianie rozegrają zaległy mecz w Tychach, a w niedzielę zagrają w Kętach z prowadzącym w tabeli Kęczaninem.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – MKS Andrychów 1:3 (25:15, 22:25, 16:25, 19:25)