fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneDzisiaj formalnie ruszył remont DK-46

Dzisiaj formalnie ruszył remont DK-46

Ruszył formalnie remont DK-46. Prace będą prowadzone na ulicach: Głównej i Przejazdowej. Rozpoczęcie inwestycji poprzedzone zostało dzisiejszym odbiorem oznakowania związanego z tymczasową organizacją ruchu, która zaczyna obowiązywać w kilku lokalizacjach.

Dzisiaj formalnie ruszył remont DK-46 1
(mat. UM Częstochowa)

Zadanie pn. „Rozbudowa DK-46 – ul. Głównej i ul. Przejazdowej wraz z budową obejścia ul. Św. Barbary do ul. Pułaskiego w Częstochowie” to kolejna, strategiczna inwestycja, która jest realizowana w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Oprócz budowy infrastruktury drogowej i podziemnych sieci, na odcinku ok. 6 km powstaną drogi rowerowe, chodniki, oświetlenie i skrzyżowania poprzeczne, które zyskają nową, komfortową i bezpieczną geometrię. Dzięki budowie nowego śladu drogi tzw. obejścia ul. Św. Barbary z okolic centrum wycofany zostanie też ruch tranzytowy. Inwestycja wraz z dofinansowaniem ze środków UE kosztować będzie ponad 98 mln złotych.

Jak przekazał Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie, wykonawca przebudowy DK-46 rozpoczyna właściwe prace budowlane na wybranych odcinkach drogi.

– Od 18 października w związku z tym ruch w ul. Przejazdowej na fragmencie ok. 500 m od ul. Szybowej (nieopodal granicy miasta) do ul. Marynarskiej będzie odbywał się wahadłowo po jednym pasie drogi ze sterowaniem sygnalizacją świetlną – poinformował Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD. – Frezowana będzie tam nawierzchnia jezdni, przygotowywane będą też prace związane z przebudową sieci podziemnych.

Przez najbliższych kilka dni ruch wahadłowy pojawi się na krótszym (ok. 100 m) fragmencie w obrębie obiektu mostowego nad rzeką Gorzelanką (za wyjazdem z ul. Tatrzańskiej w stronę miasta). Tam rozpoczną się prace związane z budową tymczasowego przejazdu, który umożliwi prace budowlane na właściwym obiekcie.

Więcej szczegółów wraz z mapkami poglądowymi w linku http://mzd.czest.pl/utrudnienia-w-ruchu-mzdit/ulica-przejazdowa-utrudnienia-w-ruchu

Jak zaznacza rzecznik prasowy MZD, poza dwoma wskazanymi odcinkami, kierowcy na razie nie powinni spodziewać się innych utrudnień w obrębie placu budowy.

– Prace przygotowawcze będą natomiast odbywać się także przy budowie nowego śladu drogi, co nie będzie generowało dodatkowych niedogodności – podał w komunikacie Miejski Zarząd Dróg. – W związku z utrudnieniami wjazd do miasta i wyjazd w kierunku Opola przez ul. Przejazdową wydłuży się o kilka minut. Kierowcy chcący ominąć utrudnienia mogą kierować się na autostradową obwodnicę miasta na węźle Częstochowa – Blachownia. Prosimy o zachowanie ostrożności przy poruszaniu się w obrębie placu rozbudowy DK-46 w Częstochowie.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -