fbpx
Strona głównaPolecaneDziś kolejne luzowanie obostrzeń. Kawę wypijemy już nie tylko w kawiarnianych ogródkach,...

Dziś kolejne luzowanie obostrzeń. Kawę wypijemy już nie tylko w kawiarnianych ogródkach, ale również w środku lokalu

Od dzisiaj wchodzą w życie kolejne zmiany w obostrzeniach rządowych.

I tak od dziś lokale gastronomiczne mogą przyjmować klientów nie tylko w ogródkach, jak to się dzieje od 15 maja, ale także wewnątrz. Obsługa ma się odbywać z zachowaniem reżimu sanitarnego. W lokalach obowiązuje nakaz zakrywanie ust i nosa, maseczki klienci mogą zdjąć dopiero, gdy zasiądą przy stoliku. W lokalach ma być zachowana bezpieczna odległość pomiędzy stolikami. Odległość między nimi musi wynosić minimum 1,5 m – chyba, że znajduje się pomiędzy miejscami dla gości przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika. Systematycznie również ma być prowadzona dezynfekcja.

Dzisiaj również działalność mogą wznawiać obiekty sportowe – sale gimnastyczne, siłownie, kluby fitness. Tam również ma być zachowany reżim sanitarny. Obowiązuje dystans i dezynfekcja, ale ćwiczyć można bez maseczki.

Od dzisiaj, czyli 28 maja możliwe będzie organizowanie wydarzeń okolicznościowych takich jak wesela czy komunie dla maksymalnie 50 osób. Uwaga, do limitu osób nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19.

Kolejna zmiana, która wchodzi w życie, ale od poniedziałku, to powrót wszystkich uczniów do stacjonarnej nauki.

(zdjęcie ilustracyjne pixabay.com)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here