Dworzec w Myszkowie w finałowej dziesiątce, w konkursie „Dworzec Roku”

0
725
fot. UG w Myszkowie

Dworzec PKP w Myszkowie znalazł się w finałowej dziesiątce konkursu „Dworzec Roku”.

Finałowa dziesiątka dworców przedstawia się następująco: Wrocław Główny, Cieszyn, Myszków, Oświęcim, Skawina, Wolsztyn, Oborniki Śląskie, Nowy Sącz, Radymno oraz Ustka. Ciekawe który z tej dziesiątki zostanie zwycięzcą IV edycji konkursu „Dworzec Roku”.

Jest to IV edycja ogólnopolskiego konkursu „Dworzec Roku”, który właśnie zbliża się już powoli do finału. Do ostatecznych zmagań o zwycięstwo, eksperci wybierali między innymi pod kątem poziomu czystości, dostępności peronów, jakości zapowiedzi stacyjnych, czytelności oraz aktualności informacji pasażerskiej, dogodnej przesiadki na komunikację miejską, dostępności miejsc parkingowych a także miejsc typu „Kiss&Ride”, „Bike&Ride”, ale również atrakcyjności architektury budynku i design. Ostateczna decyzja już należy do internautów, to właśnie oni podczas głosowania wskażą laureata nagrody publiczności w konkursie „Dworzec Roku 2021”.

Finałowa dziesiątka doskonale pokazuje, że pośród najlepszych dworców kolejowych znalazły się zarówno bardzo duże obiekty takie jak Wrocław Główny, ale także i małe dworce tak jak ten w Rydymnie. O zwycięstwie decydują internauci, w poprzednich edycjach oddano ponad 20 tysięcy głosów. To pokazało, że dla społeczeństwa stan dworców nie jest obojętny.

Prezes zarządu Fundacji Grupy PKP Katarzyna Kucharek, zaznaczyła iż sama obecność w finałowej „10” to duże wyróżnienie dla dworców, które wzięły udział w tym konkursie. Zwróciła uwagę, na to że przez przeprowadzone długie audyty oraz wnikliwie oceniane poszczególne elementy dworcowej infrastruktury, pozwoliły by w finale znalazły się obiekty, które spełniają najwyższe wymagania.

Po audytorach pora na internautów, wśród których na pewno znajdą się zarówno miłośnicy kolei, jak i ludzie którzy codziennie korzystają z usług oferowanych przez dworce. Konkurs jest dobrą okazją, by wskazać obiekt, który jest najlepszy z najlepszych. Wszystko jest w rękach osób, które oddadzą swój głos. Gra toczy się o szczególną stawkę, gdyż o zwycięstwo w kategorii „Nagroda publiczności”, która ma wyjątkowy wymiar. To wyróżnienie przyznawane jest przez najważniejszych jurorów, a są nimi przede wszystkim pasażerowie pociągów.

Finałowa dziesiątka, która walczy o tytuł „Dworca Roku 2021” to: Wrocław Główny, Cieszyn, Myszków, Oświęcim, Skawina, Wolsztyn, Oborniki Śląskie, Nowy Sącz, Radymno oraz Ustka. Spośród tych obiektów zostanie wybrany zwycięzca oraz laureat nagrody publiczności. Internetowe głosowanie będzie trwać od 11 października do 7 listopada, na stronie TUTAJ. Urząd Gminy w Radomsku zachęca do wzięcia udziału w głosowaniu.  

Dworzec w Myszkowie w finałowej dziesiątce, w konkursie „Dworzec Roku” 1
mat. UG w Myszkowie

K KIK