Dwa zwycięstwa juniorów Bocar Włókniarz w jeden dzień

W środę na torze w Częstochowie odbyły się dwie rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Dwa razy triumfowali częstochowscy juniorzy.

VII runda ćwierćfinałowa rozpoczęła się o godz. 12. Bocar Włókniarz nie okazał się gościnny i zdobył 51 punktów. Najlepiej punktowali Mateusz Świdnicki i Franciszek Karczewski, którzy w 4 startach zdobyli po 12 punktów. Jakub Miśkowiak i Bartłomiej Kowalski dołożyli po 11 punktów w czterech biegach. Na torze cztery razy pojawił się też Kajetan Kupiec, który zdobył 5 oczek (1,3,w,1).

Drugie miejsce zajęła Unia Tarnów (26 punktów), na 3. pozycji został sklasyfikowany GKM Grudziądz (22 punkty), a 4. miejsce zajął Start Gniezno (12 punktów).

VIII runda DMPJ rozpoczęła się o godz. 17. Zamiast 20 biegów żużlowcy odjechali tylko 12 wyścigów czyli po 3 starty. Ponownie najlepsi okazali się częstochowianie. Tym razem uzbierali 31 punktów. Drugie miejsce zajęła Unia Tarnów (21 punktów), trzecie Start Gniezno (11 punktów), a czwarte GKM Grudziądz (9 punktów).

Dla Bocar Włókniarz punkty zdobywali: Jakub Miśkowiak 9 (3,3,3), Kajetan Kupiec 7 (2,2,3), Bartłomiej Kowalski 6 (3,3), Mateusz Świdnicki 5 (2,3) i Franciszek Karczewski 4 (2,2).