Dwa punkty w Siedlcach dla Exact Systems Norwid. Tauron AZS przegrał we Wrocławiu

Siatkarze Exact Systems Norwid potrzebowali pięć setów, aby pokonać w sobotę, 12 stycznia na wyjeździe KPS Siedlce. Bez punktów z Wrocławia wrócił z kolei Tauron AZS Częstochowa, który przegrał z tamtejszą Gwardią 0:3.

Wydawało się, że siatkarze częstochowskiego Norwid dość łatwo odniosą zwycięstwo w Siedlcach. Dwa pierwsze sety wygrali do 16. i 20. Gospodarze nie dali za wygraną i doprowadzili do remisu. Najwięcej emocji przyniosła czwarta odsłona, którą siedlczanie wygrali 26:24.

Początek tie-breaka był wyrównany (3:3). Przed zmianą stroną dwupunktową przewagę wypracowali sobie podopieczni Radosława Panasa (8:6). Od tego momentu goście do końca kontrolowali przebieg decydującego seta i wygrali 15:10.

Outsider w tabeli Tauron AZS Częstochowa choć dość wysoko zawiesił poprzeczkę Gwardii Wrocław, nie zdołał wywieźć stamtąd punktów. Pierwsze dwa sety były wyrównane, jednak w ich końcowych fragmentach lepsi byli gospodarze. W trzeciej partii ich przewaga była już wyraźna.

KPS Siedlce –  Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3
(16:25, 20:25, 25:19, 26:24, 10:15)

Gwardia Wrocław – Tauron AZS Częstochowa 3:0
(25:23, 25:22, 25:15)