fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaDwa koncerty w Filharmonii Częstochowskiej: "W wolność wołanie" i "Recital muzyki polskiej"

Dwa koncerty w Filharmonii Częstochowskiej: “W wolność wołanie” i “Recital muzyki polskiej”

Filharmonia Częstochowska zaprasza w tym tygodniu na dwa koncerty. Pierwszy zaplanowano na 10 listopada, drugi odbędzie się dwa dni później.

W środę, 10 listopada Filharmonia Częstochowska i Urząd Miasta Częstochowy zapraszają na koncert „O wolność wołanie”. Pieśni patriotyczne w wykonaniu Chóru Filharmonii Częstochowskiej “Collegium Cantorum” pod batutą Janusza Siadlaka zabrzmią z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Solistami będą Agata Widera-Burda, Weronika Gębala, Tetiana Boretska-Kruk, Małgorzata Siadlak i Grzegorz Rogut. Przy fortepianie zasiądzie Jacek Stawiarski.

Podczas uroczystości odbędzie się także wręczenie wyróżnień „Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie”. Koncert jest częścią dwudniowych obchodów Częstochowskie Urodziny Niepodległej. Wydarzenie zaplanowano o godz. 19. Bilety kosztują 20 zł.

“Recital muzyki polskiej”

Dwa koncerty w Filharmonii Częstochowskiej: "W wolność wołanie" i "Recital muzyki polskiej" 1
Fudala Rot (fot. Karol Sokołowski)

Z kolei w piątek, 12 listopada o godz. 19 w sali koncertowej filharmonii odbędzie się “Recital muzyki polskiej”. Na scenie wystąpią Wojciech Fudala i pochodzącego z Częstochowy Michała Rota. Duet powstał w 2016 r. i od tego czasu prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. Artyści są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Na co dzień związani są z Akademią Muzyczną w Łodzi gdzie wykładają na stanowisku adiunkta. Zespół występował w znaczących salach koncertowych, takich jak: Sala kameralna NOSPR-u, Sala Czerwona Narodowego Forum Muzyki, ECMKP w Lusławicach, Cercle Gaulois Royale w Brukseli oraz na festiwalach: Dni Muzyki Mendelssohna w Krakowie, Dni Muzyki Wajnberga, Opus Magnum, Przemyska Jesień Muzyczna, Śląskie Lato Muzyczne i wiele innych. W 2019 r. duet otrzymał Stypendium na rzecz upowszechniania kultury Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu wykonał w wielu miejscach Polski koncerty promujące twórczość Mieczysława Wajnberga. Zwieńczeniem przedsięwzięcia było wydanie debiutanckiej płyty zespołu,”Mieczysław Wajnberg Sonatas for cello and piano”. Krążek w 2020 r. otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Fryderyki w kategorii album roku – Muzyka kameralna.

W programie: Ernest Bloch – Nigun; Mieczysław Wajnberg – 2 Sonata op.63 na wiolonczelę i fortepian; Fryderyk Chopin – Sonata g-moll op. 65; Grand duo na tematy z opery Robert Diabeł. Koncert poprowadzi Paulina Kula.

Bilety kosztują 45 zł (normalny), 38 zł (ulgowy) i 20 zł (UTW). Można je nabyć w kasie filharmonii oraz na stronie www.filharmonia.com.pl.

ZS

Czytaj także: W Częstochowie zainaugurowano działalność “f Klubu” im. Ireneusza Kozery

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -