fbpx

8-metrowe drzewko stanęło przed wejściem do Bazyliki Jasnogórskiej – w tym roku będzie znakiem solidarności z Ukrainą

Przed wejściem do Bazyliki Jasnogórskiej czeka 8-metrowe drzewko. Będzie w tym roku szczególnym znakiem solidarności z ludnością w ogarniętej wojną Ukrainie. A już 21 grudnia ozdobią je dzieci. Tego dnia o godz. 9.30 w Wieczerniku odbędzie się również losowanie drzewek i ich przystrajanie przez biorących udział w konkursie na wieczernikową choinkę.

Organizatorzy zachęcają, by przygotowane ozdoby nawiązywały do przesłania pokoju, solidarności i miłości. Każda z placówek przygotuje jedną dodatkową „specjalną ozdobę” niosącą przesłanie nadziei i pokoju. Znajdzie ona swoje miejsce na choince #SolidarnizUkrainą, która stanie na dziedzińcu przed wejściem do Bazyliki.

Drzewko zostanie udekorowane razem z przedstawicielami uchodźców w dniu strojenia świerków w Wieczerniku. Organizatorzy zachęcają też, by dzieci przygotowały świąteczne kartki dla rodzin i rówieśników, które przekażemy wiernym z paulińskich parafii w Ukrainie.

Podobnie jak to było w latach ubiegłych, także i w tym, w konkursie uczestniczy 40 przedszkoli przedszkolnych i szkół oraz placówek szkolno-wychowawczych z regionu częstochowskiego. Są to placówki, które zostały zgłoszone i których przyjęcie zostało potwierdzone. 21 grudnia o godz. 9.30, odbędzie się losowanie drzewek w Wieczerniku i ich ozdabianie.

(LN, mat.: Biuro Prasowej Jasnej Góry)