fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneDom z Białej zwycięzcą konkursu Fasada Roku 2020. Budynek wygrał w kategorii...

Dom z Białej zwycięzcą konkursu Fasada Roku 2020. Budynek wygrał w kategorii Dom Jednorodzinny Nowy

Dom z Białej zwycięzcą konkursu Fasada Roku 2020. Budynek wygrał w kategorii Dom Jednorodzinny Nowy.

[post_gallery]


Konkursowe jury doceniło nie tylko oryginalny kształt budynku, ale także fakt, że jego bryła idealnie wpisuje się otoczenie. Oprócz prestiżowego tytułu architekci otrzymali 10 000 zł, a ich projekt będzie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.


Razem z uczestnikami z innych krajów, w których swoje przedstawicielstwo ma firma Baumit, „Barka Cieślika” będzie rywalizować w ramach Baumit Life Challenge 2022 o tytuł Europejskiej Fasady Roku i jeszcze wyższe nagrody finansowe.
Konkursowe jury w trakcie konkursu krajowego oceniało budynki w pięciu kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny nowy oraz budynek historyczny po renowacji.


Budynek z Białej został zaprojektowany przez architekta Daniela Cieślika, właściciela FW Anta Studio Architektoniczne. „Barkę Cieślika” nagrodzono w kategorii „Dom Jednorodzinny Nowy”.

W konkursie doceniono ciekawą formę budynku wzniesionego pod Częstochową, uzyskaną przez zastosowanie różnych materiałów oraz interesujące ukształtowanie dachów i ścian, zwracając przy tym uwagę, że pomimo prostych kształtów budynek tworzy przyjazną atmosferę do zamieszkania.


Zwycięzców w konkursie „Fasada Roku 2020” wyłoniono w dwóch etapach. Najpierw na kandydatów głosowali internauci, a następnie na temat wybranych przez nich budynków wypowiedzieli się eksperci.
(fot. baumit.pl)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -