fbpx
Strona głównaZdrowieLaboratoria medyczne Diagnostyka uruchamiają bezpłatne badania dla osób uciekających z Ukrainy

Laboratoria medyczne Diagnostyka uruchamiają bezpłatne badania dla osób uciekających z Ukrainy

W ramach solidarności z walczącą Ukrainą laboratoria medyczne DIAGNOSTYKA oferują wszystkim przekraczającym granicę bezpłatne badania laboratoryjne.

Pacjenci na podstawie okazanego zaświadczenia wystawionego przez Straż Graniczną RP lub odcisku stempla Straży Granicznej RP w dokumencie podróży o przekroczeniu granicy po 24 lutego br. mogą bezpłatnie korzystać z podstawowych badań laboratoryjnych oferowanych w Punktach Pobrań sieci DIAGNOSTYKA w całej Polsce. Pełną listę kilkudziesięciu badań oferowanych bezpłatnie można znaleźć na stronie internetowej diag.pl.

Nieodpłatne są także testy antygenowe, które można zrealizować w punktach na terenie całego kraju, a testy PCR w kierunku koronawirusa są objęte 60 proc. rabatem.

Laboratoria medyczne Diagnostyka uruchamiają bezpłatne badania dla osób uciekających z Ukrainy 1
mat. Diagnostyka

Badania są realizowane bez skierowania, informacje o nich zostały przetłumaczone na język ukraiński. Wyniki badań są dostępne w internecie, po podaniu daty urodzenia i kodu badania.

Dodatkowo w ramach pomocy Ukrainie spółka Diagnostyka założyła specjalny fundusz pomocowy, z którego środki sukcesywnie przeznaczane są na najpilniejsze potrzeby dla poszkodowanych, m.in. finansowanie materiałów medycznych, środków higienicznych oraz zapewnienie podstawowej opieki najbardziej potrzebującym osobom. Firma i jej pracownicy prowadzą także liczne działania pomocowe, o których można przeczytać TUTAJ.

red.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -