fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeKolejne 4 defibrylatory w Częstochowie pomogą ratować życie

Kolejne 4 defibrylatory w Częstochowie pomogą ratować życie

Defibrylatory AED, czyli urządzenia ratujące życie osobom z nagłym zatrzymaniem krążenia, zainstalowano w przestrzeni miejskiej Częstochowy. 4 lata temu miasto kupiło ich 29, teraz dodatkowe cztery. Urządzenia pojawiły się w ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego, a koszt ich zakupu wraz z montażem wyniósł blisko 29 tys. zł.

W poniedziałek, 18 września w Urzędzie Miasta jeden z defibrylatorów przekazano Piotrowi Jakubowskiemu, prezesowi Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie Rescue Team, a trzy kolejne zostały zamontowane w Alejach przez firmę Safe Service. Jest to realizacja zadania z Budżetu Obywatelskiego.

– Cieszę się, że wzrasta bezpieczeństwo mieszkanek i mieszkańców Częstochowy. Nowy sprzęt w rękach sztabu Rescue Team będzie bardzo skutecznym narzędziem niesienia pomocy – zaznaczył prezydent Krzysztof Matyjaszczyk obecny przy podpisywaniu umowy.

Kolejne 4 defibrylatory w Częstochowie pomogą ratować życie 1
Defibrylatory AED w Częstochowie – realizacja Budżetu Obywatelskiego

Zadanie z BO przewidywało także montaż trzech defibrylatorów w ogólnodostępnych lokalizacjach. Wybrano słupy kamerowe w trzech ruchliwych pasażach w alei Sienkiewicza – bezpośrednio przy ul. Pułaskiego, na placu Biegańskiego przy ul. Dąbrowskiego oraz na skrzyżowaniu alei Najświętszej Maryi Panny z ul. Kościuszki. Koszt zakupu defibrylatorów wraz z montażem to blisko 29 tys. zł.

Słupy zostaną oznaczone symbolem AED, dzięki czemu każdy z łatwością dostrzeże, gdzie znajduje się skrzyneczka z tym urządzeniem. Automatyczny defibrylator zewnętrzny jest prosty w obsłudze – zawiera instrukcje i krok po kroku przedstawia, co należy robić. Defibrylator wspomaga procedurę resuscytacji krążeniowo-oddechowej i umożliwia przeprowadzenie akcji ratowniczej każdej osobie, nawet bez wykształcenia medycznego ani specjalistycznego przeszkolenia.

red., mat. UM Częstochowy

Czytaj także: Piktogramy z myślą o dzieciach i osobach z niepełnosprawnościami

Kolejne 4 defibrylatory w Częstochowie pomogą ratować życie 8
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV