fbpx

Dawid Szwarga przed czwartkowym meczem ze Sturm Graz: To będzie bardzo ciekawy pojedynek z silną drużyną

Piłkarze Rakowa Częstochowa w czwartek zagrają w 2. kolejce Ligi Europy z austriackim Sturm Graz. – Sturm jest zespołem, który w zeszłym sezonie w silnej grupie uzyskał 8 punktów. To będzie bardzo ciekawy pojedynek z silną drużyną – mówi trener Rakowa Dawid Szwarga.

Raków w czwartek na stadionie w Sosnowcu zagra ze Sturmem Graz w 2. kolejce Ligi Europy. W środę odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa.

Dzień dobry – mówi trener Rakowa Dawid Szwarga. – Cieszymy się bardzo na kolejny mecz w Europie. Drugi mecz w fazie grupowej Ligi Europy. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak przepracowaliśmy ten bardzo krótki czas, jaki mieliśmy między Radomiakiem, a Sturmem. Mierzymy się z drużyną, która potrafi grać bardzo progresywnie, która cały czas dąży do tego, aby grać do przodu. Która bazuje mocno na fazach przejściowych, która posiada w składzie dynamicznych graczy dobrze czujących się w fazach przejścia. Natomiast tak jak zawsze do każdego inne spotkania podchodzimy do tego meczu przygotowani znający atuty rywali, mając plan na to jak te atuty zneutralizować, a w jaki sposób uwypuklić nasze silne strony. Sturm jest zespołem, który w zeszłym sezonie w silnej grupie uzyskał 8 punktów. Tylko bilans bramkowy zadecydował o tym, że nie wyszedł z grupy, w której rywalizował. To będzie bardzo ciekawy pojedynek z silną drużyną.

MR-K, fot: AK

Partnerami relacji są:

Nowa Deweloper, Nowa Częstochowa, Nowy Reden (www.nowadeveloper.pl)

DMK Invest Materiały budowlane Konopiska (www.dmkinvest.pl)