fbpx
Strona głównaSportDawid Świeboda i Jakub Pośpiech z zespołu Nowa Częstochowa I/ Zaksa Strzelce...

Dawid Świeboda i Jakub Pośpiech z zespołu Nowa Częstochowa I/ Zaksa Strzelce Opolskie brązowymi medalistami województwa opolskiego.

Częstochowianie Dawid Świeboda i Jakub Pośpiech z teamu Nowa Częstochowa I/Zaksa Strzelce Opolskie zostali w niedzielę brązowymi medalistami mistrzostw województwa opolskiego juniorów w siatkówce plażowej.

Turniej finałowy odbył się w Krapkowicach. 11 par walczyło w 35 stopniowym upale.

– Szkoda spotkania półfinałowego, w którym przeciwnicy odskoczyli na kilka oczek i ciężko nam było dogonić późniejszych mistrzów województwa – mówi trener Dariusz Parkitny. – W przerwie pomiędzy meczem półfinałowym, a spotkaniem o wszystko (awans do Mistrzostw Polski wywalczyły tylko 3 pary – red) przeprowadziliśmy rozmowę motywacyjną, która napędziła Dawida i Jakuba do pewnego zwycięstwa z kolegami z Nysy i zdobycia brązowego medalu. Planem był awans do rozgrywek centralnych. Cieszymy się, że zrealizowaliśmy zadanie w 100 procentach.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom – dodaje opiekun zespołu Rafał Pośpiech. – Awansowaliśmy dzięki systematycznej pracy całego naszego teamu i stworzeniu naszym zawodnikom świetnych warunków do pracy. Brawo chłopcy.

W najbliższy weekend kolejny sprawdzian plażowiczów z Nowa Częstochowa/Norwid Częstochowa. Przypomnijmy, że team Nowa Częstochowa/Norwid Częstochowa wprowadził do finału województwa śląskiego 3 ekipy, które zagrają w następny w Czechowicach Dziedzicach o awans do rozgrywek ogólnopolskich.

Przypomnijmy, że Jakub Pośpiech został wypożyczony do Zaksy Strzelce Opolskie. Dawid Świeboda jest siatkarzem Norwida Częstochowa.

Foto: Archiwum Rafała Pośpiecha

Dawid Świeboda i Jakub Pośpiech z zespołu Nowa Częstochowa I/ Zaksa Strzelce Opolskie brązowymi medalistami województwa opolskiego. 1
Dawid Świeboda i Jakub Pośpiech z zespołu Nowa Częstochowa I/ Zaksa Strzelce Opolskie brązowymi medalistami województwa opolskiego. 2
Dawid Świeboda i Jakub Pośpiech z zespołu Nowa Częstochowa I/ Zaksa Strzelce Opolskie brązowymi medalistami województwa opolskiego. 3
Dawid Świeboda i Jakub Pośpiech z zespołu Nowa Częstochowa I/ Zaksa Strzelce Opolskie brązowymi medalistami województwa opolskiego. 4
- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here