fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaZdrowieDary WOŚP dla regionu. Co trafiło do Blachowni, Kłobucka, Lublińca, Myszkowa i...

Dary WOŚP dla regionu. Co trafiło do Blachowni, Kłobucka, Lublińca, Myszkowa i Radomska?

Sprzęt zakupiony w ramach kolejnych edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafia nie tylko do Częstochowy. Pomoc otrzymują również placówki medyczne z regionu.

Każda złotówka, która trafi na konto Fundacji Jerzego Owsiaka, zostaje rozliczona i odnotowana. Każdy kolejny finał ma swój temat i cel. Ten jubileuszowy pragnie zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. – Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje – podkreśla WOŚP.

Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są – poza pogorszeniem ostrości wzroku – jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory.

Ten sprzęt zostanie zakupiony w ramach tradycyjnych konkursów ofert. To podczas nich Fundacja WOŚP dokonuje zakupów wyrobów medycznych w celu doposażenia jednostek opieki zdrowotnej i lepszego pełnienia przez nie usług.

Każdy z dotychczasowych finałów obfitował w konkursy i zakupy. Sprzęt trafia do placówek medycznych w różnych zakamarkach Polski. Dotychczasowa pomoc trafiła również do m.in. Blachowni, Kłobucka, Lublińca, Myszków i Radomska.

W przypadku Blachowni główne wsparcie Orkiestry dotarło do Szpitala im. R. Weigla, oszacowano je na prawie 100 tys. zł. Dotarło choćby na oddziały: Dziecięcy i Noworodkowy, wyposażając je w m.in. inhalator, glukometr, stanowisko do resuscytacji czy urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otomisji akustycznych.

Jeśli chodzi o Kłobuck, to pomoc wartą ponad 130 tys. zł otrzymały tutejsze Zespoły Opieki Zdrowotnej. Ten przy ul. 11 Listopada doposażono m.in. w leżanki, holter ciśnieniowy, aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych i pulsoksymetr.

Z kolei w Lublińcu WOŚP wspomogła m.in. Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny. Z myślą o Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży przeznaczono ponad 166 tys. zł. Zakupiono za nie przede wszystkim łóżka szpitalne i pufy dziecięce.

Pomoc, którą otrzymał Myszków, wyliczono na blisko 800 tys. zł. Wparcie przeznaczono m.in. dla Oddziału Neonatologicznego tamtejszego Szpitala Powiatowego. Trafił tam choćby inkubator zamknięty i podstawowy, fotele do kangurowania, aparat KTG, aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków i kardiomonitor.

W przypadku Radomska wsparcie WOŚP wykracza poza milion zł. Przykładowo na Oddział Otolaryngologiczny Szpitala Powiatowego dostarczono m.in. inhalatory ultradźwiękowe, ssaki elektryczne, audiometr diagnostyczny i zestaw endoskopowy sztywny. Z kolei tamtejszy Oddział Neonatologiczny doposażono w choćby inkubatory zamknięte,  lampy do fototerapii, ciepłe gniazdka, aparat USG,  inkubator transportowy z aparatem nCPAP i pulsoksymetr stacjonarno-transportowy.

Orkiestrowe wsparcie otrzymały też jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej pochodzące np. z Blachowni, Koziegłów, Kamienicy Polskiej, Krzepic czy  Mykanowa. Fundacja podarowała tam np. torbę ratowniczą PSP, zestawy PSP R-1 czy deskę ortopedyczną.

Z kolei pomoc wartą blisko 320 tys. zł otrzymała Grupa Jurajska GOPR. Do ratowników trafił np. skuter śnieżny, aparat do udzielania pierwszej pomocy oddechowej, defibrylatory czy aparat do wykonywania automatycznego CPR. Szczegóły: www.wosp.org.pl.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -