Dary serca dla Kresów

0
200

Słodycze, zabawki, przybory szkolne, książki, ubranka i szereg innych prezentów zostało zebranych na terenie Gminy Żarki w ramach akcji „Mikołaj z Polakami na Kresach”.


W zbiórkę zaangażowali się nauczyciele, rodzice i uczniowie ze szkół podstawowych w Żarkach Jaworzniku, Przybynowie, Zawadzie, a także przedszkole oraz rodzice i wychowawcy maluchów ze żłobka – informuje Jakub Grabowski, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Żarki.
Do akcji włączył się również Żarecki Klub Seniora. Seniorzy zbierali dary i datki pieniężne. Kwestowano również w Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie i Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach.

Dary serca dla Kresów 1

Mieszkańcy gminy w tym roku po raz pierwszy przystąpili do akcji „Mikołaj z Polakami na Kresach. Pozyskane dary zostaną przekazane Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie, Białorusi i Ukrainie podczas oficjalnej wizyty polskiej delegacji.
Dary zostały dostarczone do Częstochowy. W przyszłym tygodniu wyjadą do potrzebujących Polaków, trafią m.in. do szkół. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Patriotyczne „Kresy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here