fbpx
Strona głównaEkologia„Czyste Powietrze” w Żarkach. W tamtejszym urzędzie rusza obsługa wniosków dotyczących tego...

„Czyste Powietrze” w Żarkach. W tamtejszym urzędzie rusza obsługa wniosków dotyczących tego proekologicznego projektu

„Czyste Powietrze” w Żarkach. Gmina podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na obsługę wnioskodawców programu „Czyste Powietrze”.

„Czyste Powietrze” w Żarkach. W tamtejszym urzędzie rusza obsługa wniosków dotyczących tego proekologicznego projektu 1

Przygotowano 72 wnioski na łączną sumę dotacji 1 050 000 złotych, z wyszczególnieniem:

28 wnioski na dofinansowanie podstawowe

44 wnioski na dofinansowanie rozszerzone.

– Łączna ilość pieców kopciuchów, która zostanie zlikwidowana na terenie gminy dzięki programowi to do tej pory 63 sztuki – informuje Katarzyna Kulińska-Pluta z żareckiego samorządu. – Opracowano 11 wniosków rozliczających.

Od 1 lipca 2021 r. obowiązuje nowa wersja programu „Czyste Powietrze”, uwzględniająca wycofanie dotacji na kotły węglowe – kocioł na ekogroszek (od 1 stycznia 2022 r.), zwiększenie progów dochodowych w części drugiej programu (podwyższony poziom dofinansowania) oraz poszerzenie listy urządzeń kwalifikujących się do dofinansowania o kotły na pellet o podwyższonym standardzie. Program został też uzupełniony o zapisy dotyczące ścieżki bankowej.

Punkt informacyjny w Żarkach mieści się w Urzędzie Miasta i Gminy, w pokoju nr 1. Na wizytę należy się umawiać telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 34 314 80 36 w. 29.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here