fbpx

Czy żużlowcy Włókniarza założą w sobotę brązowe medale w PGE Ekstralidze?

Sezon w PGE Ekstralidze dobiega końca. W sobotę w Częstochowie odbędzie się rewanżowe spotkanie o brązowy medal. W pierwszym meczu żużlowcy zielona-energia.com Włókniarz przegrali 44:46, ale w rewanżu będzie faworytem…

Żużlowcy zielona-energia.com Włókniarz po rundzie zasadniczej PGE Ekstraligi zajęli drugie miejsce tuż za Motorem Lublin. Dlatego wielu kibiców oczekiwało, że częstochowskie „Lwy” pojadą w wielkim finale i być może odbiorą faworyzowanemu Motorowi złoto. Takie zapędy nie były bezpodstawne, bo Włókniarz jako jedyny w rundzie zasadniczej wygrał z Motorem i to za 3 punkty!

Częstochowianie mieli w półfinale duże szanse. W Gorzowie prowadzili już ze Stalą 8 punktami, ale mecz zakończył się remisem 45:45. W rewanżu Włókniarz był faworytem, ale przegrał u siebie 42:48 i teraz jedzie tylko o brązowy medal. Choć i tak jest lepiej niż w ostatnich sezonach, gdzie częstochowskiego klubu brakowało w czołowej czwórce…

W pierwszym pojedynku o brązowy medal częstochowianie przegrali w Grodzie Kopernika 44:46. Tym razem zabrakło punktów liderów: Leona Madsena i Fredrika Lindgrena. We dwóch zdobyli łącznie… 10 punktów. W Toruniu najlepiej punktowali Kacper Woryna (11 punktów), Jakub Miśkowiak (10 punktów) i Bartosz Smektała (8 punktów).

O meczu w Toruniu trzeba jednak zapomnieć i skoncentrować się na rewanż w Częstochowie, bo przed częstochowskimi kibicami nastąpi dekoracja i wręczenie medali. Dla niektórych zawodników może to też być ostatni występ w barwach Włókniarza. Dlatego będą mieć okazję do dobrego pożegnania się z częstochowską publicznością.

Mecz Włókniarza z Apatorem odbędzie się w sobotę o godz. 19:15. W niedzielę o godz. 19:15 odbędzie się rewanż między Motorem Lublin i Stalą Gorzów. W pierwszym spotkaniu Stal pokonała Motor 51:39 i ma dużą szansę na obronę tej zaliczki i zdobycie mistrzostwa Polski.

Działacze Włókniarza zachęcają do zakupu biletów na „mały finał” z Apatorem. To ostatnie ekstraligowe ściganie w tym sezonie w Częstochowie.

AK, fot: AK

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak
16.

For Nature Solutions Apator Toruń
1. Patryk Dudek
2. Jack Holder
3. Paweł Przedpełski
4. Z/Z
5. Robert Lambert
6. Krzysztof Lewandowski
7. Mateusz Affelt
8.

Czy żużlowcy Włókniarza założą w sobotę brązowe medale w PGE Ekstralidze? 2
Czy żużlowcy Włókniarza założą w sobotę brązowe medale w PGE Ekstralidze? 3
Czy żużlowcy Włókniarza założą w sobotę brązowe medale w PGE Ekstralidze? 4
Czy żużlowcy Włókniarza założą w sobotę brązowe medale w PGE Ekstralidze? 5