fbpx
Strona głównaPolecaneCzy tego lata częstochowianie zdążą pojeździć na rowerach miejskich?

Czy tego lata częstochowianie zdążą pojeździć na rowerach miejskich?

W przyszłym tygodniu połowa maja, dni mają być coraz cieplejsze, a w Częstochowie jeszcze nie wiadomo kiedy wystartuje system rowerów miejskich.

Wybór zarządcy systemu Częstochowskich Rowerów Miejskich w Częstochowie zaczyna przypominać brazylijską telenowelę. Start systemu przekładano już kilkakrotnie, a teraz, gdy już mamy maj jeszcze nie ma decyzji, co dalej.

Początkowo Centrum Usług Komunalnych, w którego gestii od tego roku są sprawy związane z wypożyczaniem miejskich rowerów, powiadomił, że jednoślady będą dostępne z opóźnieniem w drugiem połowie kwietnia. Potem pojawiły się problemy z wyborem operatora systemu. Termin składania ofert zmieniano.

Problemy CUK tłumaczył przede wszystkim pandemią, która jemu samemu, jak i ewentualnym kontrahentom utrudnia pracę.

Ostatni, wydłużany zresztą przez CUK, termin składania ofert na zarządzanie i eksploatację systemu Częstochowskich Rowerów Miejskich minął 30 kwietnia.

Jak się dowiedzieliśmy, CUK pod koniec przyszłego tygodnia ogłosi swoją decyzję.

– Wpłynęła tylko jedna oferta – powiedział nam  naczelnik działu usług komunalnych CUK i jednocześnie wiceprzewodniczący Rady Miasta Częstochowy Łukasz Kot. – Niestety podana cena jest dużo wyższa od tej zakładanej przez nas. Jesteśmy jeszcze w trakcie realizacji procedury. Pod koniec przyszłego tygodnia poinformuje, co robimy dalej.

(fot. UM Częstochowa)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here