Czwartek z jazzem

0
276

W ramach spotkań z jazzem, który co miesiąc odbywają się w naszym mieście pod wspólnych hasłem Jazzchowa, Ośrodek Promocji Kultury “Gade Mater” zaprasza do wysłuchania opowieści o jazzie, którą przedstawi Bogusław Klimsa. Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury w czwartek, 7 listopada 2019 o godzinie 19. Wstęp jest wolny.
Spotkanie z Bogusławem Klimsą poprowadzi Jarosław Woszczyna.

Czwartek z jazzem 1


Bogusław Klimsa – muzyk, dziennikarz, kompozytor muzyki teatralnej i piosenek, reżyser, autor reportaży telewizyjnych oraz filmów dokumentalnych. Przygodę z jazzem rozpoczął na przełomie lat 50. i 60. w Katowicach, współtworzył wówczas szkolne, dixielandowe zespoły. Podczas studiów we Wrocławiu dał się poznać jako kompozytor i akompaniator w studenckich teatrach. Z własną sekcją instrumentalną pracuje w wielu polskich estradach, akompaniując piosenkarzom i aktorom.

Jest obserwatorem prawie wszystkich edycji festiwalu Jazz Nad Odrą. Przez wiele lat czynnie uczestniczył w ich organizacji. W latach 1972-1975 pracował w biurze prasowym oraz w zespole redakcyjnym „Biuletynu Festiwalowego”. W latach 1973-1975 był członkiem komisji kwalifikacyjnej konkursu odbywającego się w ramach Jazzu Nad Odrą. W TVP Wrocław realizował w latach 1989-2008 liczne reportaże z festiwalu, w tym pięćdziesiąt sześć zapisów koncertów zespołów uczestniczących w Jazzie Nad Odrą. Wieloletnia dokumentacja muzycznych wydarzeń Wrocławia pozwoliła mu na realizację w roku 1995 pięcioodcinkowego serialu Panorama Polskiego Jazzu.
(Źródło: OPK “Gaude Mater”)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here