Cztery miliony na dwie ulice

0
214

Samorząd częstochowski otrzymał 4 mln zł dofinansowania do inwestycji drogowych. Pieniądze pochodzące z Funduszu Dróg Samorządowych i przeznaczone zostaną na remont dwóch ulic w mieście: Łódzkiej i Artyleryjskiej. Obie inwestycje wchodzą w skład robót ujętych w miejskim programie ,,Lepsza Komunikacja w Częstochowie”.

Cztery miliony na dwie ulice 1


Trwającą przebudowę ul Łódzkiej zasili ok. 1,5 mln zł dofinansowania – czyli połowa kosztów kwalifikowanych tej inwestycji. – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. – Całkowity koszt zadania zamyka się w kwocie 3,5 mln zł. Z uzyskanych środków dofinansowana będzie też modernizacja ul. Artyleryjskiej (na odcinku od ul. Matejki do przedłużenia ul. Jagiellońskiej do ul. Kościelnej). Zadanie jest teraz w fazie przed rozstrzygnięciem drugiego przetargu, ale wiadomo, że też będzie można liczyć na 50 proc. dofinansowania do kosztów kwalifikowanych, czyli ok. 2,6 mln zł (według stawek kosztorysu inwestorskiego).
Roboty na ul. Łódzkiej już trwają. Ulica jest remontowana na długości 950 metrów, od skrzyżowania z ul. Poleską do ronda 7. Dywizji Piechoty. Szerokość jezdni po zakończonej modernizacji wyniesie tam 5,5 m. Na odcinku od ul. Poleskiej do ul. Małopolskiej wybudowany zostanie nowy chodnik. Powstają także zjazdy oraz przejścia dla pieszych, pojawi się nowe oznakowanie na jezdni, a także rozbudowane ma być oświetlenie. Prace potrwają do lata przyszłego roku.
Na remont ul. Artyleryjskiej miasto daje sobie czas do listopada przyszłego roku. Tutaj prace jeszcze nie ruszyły. Na razie rozpoczęła się procedura związana z wyłonieniem wykonawcy.

Ulica będzie remontowana na długości ponad 1,1 km. Część drogowa obejmie wykonanie jezdni ul. Artyleryjskiej i ul. Kościelnej oraz przebudowę skrzyżowań z korektą łuków i wymianą nawierzchni na wlocie (z wyłączeniem skrzyżowań ul. Artyleryjskiej z ul. Komandorską i ul. Oficerską). Zmodernizowane mają być tam także chodniki. Plany przewidują ponadto przebudowę kanalizacji deszczowej i wodociągu od ul. Matejki do ul. Oficerskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here