fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeCzęstochowskie Towarzystwo Motocyklowe zaprasza na rajd turystyczno-krajoznawczy

Częstochowskie Towarzystwo Motocyklowe zaprasza na rajd turystyczno-krajoznawczy

V Ogólnopolski Motocyklowy Rajd Jurajski odbędzie się już w sobotę, 18 września. Można pojechać w nim motocyklem, skuterem lub motorowerem (w tym też pojazdem zabytkowym).

Częstochowskie Towarzystwo Motocyklowe zaprasza na V Ogólnopolski Motocyklowy Rajd Jurajski. Wydarzenie odbędzie się już w sobotę, 18 września.

W tym turystyczno-krajoznawczym wydarzeniu można wziąć udział motocyklem, skuterem, motorowerem, w tym również pojazdem zabytkowym. Koszt uczestnictwa wynosi 60 zł (Pakiet Standard), w cenie jest pamiątkowa blacha oraz wszelki atrakcje, które organizatorzy przewidzieli na starcie, trasie i mecie (według zapowiedzi ma być ich naprawdę sporo). Chętni powinni zgłaszać się drogą mailową – [email protected]

Częstochowskie Towarzystwo Motocyklowe zaprasza na rajd turystyczno-krajoznawczy 1
V Ogólnopolski Motocyklowy Rajd Jurajski (mat. prasowe)

-Trasa rajdu prowadzona jest nieoczywistymi drogami, a będzie liczyć 222 km. Jest zakodowana, a jednym z zadań uczestników jest ją odkodować i dotrzeć w wyznaczone miejsca, gdzie czekają różne atrakcje, na przykład grochówka z kuchni polowej. Tyle mogę zdradzić w tym momencie. Reszta musi pozostać w tajemnicy, aby emocje w czasie rajdu były większe – mówi Kajetan Walachniewicz, sekretarz Częstochowskiego Towarzystwa Motocyklowego.

Zbiórka, rejestracja i odprawa przewidziana jest od godz. 8.30 przy ul. Zaciszańskiej 28/32 w Częstochowie. Uczestników na starcie powitać mają władze miasta, a policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzą krótkie szkolenie z zasad bezpiecznego poruszania się jednośladami po drogach publicznych.

Sam rajd zaplanowano godzinę później. Finał wyznaczono na godz. 17 (obok oficjalnego podsumowania, przewidziano wówczas choćby zabawę przy muzyce na żywo).

Warto dodać, że na starcie i mecie rajdu odbędzie się prezentacja motocykli z najnowszej oferty BMW, w tym R 18 Bagger oraz R 18 Transcontinental z rodziny Heritage, które miały światową premierę kilka tygodni temu. Ponadto na jednego z uczestników Rajdu, który zdobędzie komplet pieczątek potwierdzających zaliczenie Punktów Kontroli Przejazdu, czekać będzie wyjątkowa nagroda.

Organizatorzy zalecają, by w czasie rajdu uczestnicy korzystali z metromierza (np. w postaci aplikacji na telefon). Uczestnicy poruszać się będą drogami publicznymi, wymagane są zatem odpowiednie uprawnienia i pojazdy dopuszczone do ruchu.

Szczegóły: ctm.czest.pl oraz www.facebook.com.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -