fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeCzęstochowskie schronisko dla zwierząt otrzyma specjalistyczny samochód. Tak zadecydowali częstochowianie

Częstochowskie schronisko dla zwierząt otrzyma specjalistyczny samochód. Tak zadecydowali częstochowianie

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie otrzyma specjalistyczny wóz. Miasto ogłosiło przetarg na jego  zakup i dostawę. Zadanie zostało wybrane do realizacji przez samych częstochowian głosujących w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Zakup samochodu to kolejne zadanie Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie zaproponowane i wybrane w głosowaniu z myślą o schronisku.  Jesienią ubiegłego roku, także dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, za 208 tys. zł zakupiono m.in. 40 ocieplanych bud, inkubator, sprzęt do fizykoterapii, maty grzewcze, transportery i pokarm.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej prowadzone jest przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w ramach umowy na pięć lat (obowiązująca obejmuje okres 2018-2022). Coroczna dotacja z budżetu miasta na ten cel to 1,2 mln zł.

Samochód, który trafi na wyposażenie azylu dla czworonogów będzie nowy i musi spełniać parametry i wymagania dotyczące wyposażenia szczegółowo opisane w miejskim zamówieniu.- W przestrzeni ładunkowo-bagażowej będzie przedział do przewożenia czworonogów; przy podłodze ma być zamontowana wysuwana rampa umożliwiająca wygodne i bezpieczne wprowadzanie i wyprowadzanie zwierzaków – przekazało Biuro Prasowe Urzędu Miasta Częstochowy. – Auto będzie wyposażone w uchwyty, półki i schowki umożliwiające bezpieczne przewożenie sprzętów niezbędnych do łapania czworonogów w potrzebie. Dodatkowe oświetlenie (przednie, boczne oraz tylne – nad przedziałem dla zwierzaków) ma ułatwiać pracownikom częstochowskiego schroniska  wykonywanie swoich czynności także w pobliżu samochodu. W części transportowej ma się znaleźć przestrzeń na montaż dwóch małych klatek i jednej dużej.

 Szczegółowe informacje dotyczące przetargu na zakup pojazdu znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej UM.

Firmy zainteresowane dostarczeniem tego rodzaju pojazdu mają czas na składanie swoich ofert do 24 lutego, do godz. 9.00.  Należy je przesyłać drogą elektroniczną poprzez stronę https://miniportal.uzp.gov.pl.

(zdjęcie ilustracyjne pixabay.com)


WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -