Częstochowskie MPK razem z policją przypomina o obowiązku noszenia maseczek w komunikacji miejskiej

0
170

Częstochowskie MPK razem z policją przypomina o obowiązku noszenia maseczek w komunikacji miejskiej.

Częstochowskie MPK razem z policją przypomina o obowiązku noszenia maseczek w komunikacji miejskiej 1


Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego wraz z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowy przeprowadzili akcję prewencyjną wśród pasażerów miejskich autobusów i tramwajów. Miała ona przypomnieć ludziom o tym, że ciągle mamy epidemię i musimy na siebie uważać.
– Akcja miała przypomnieć o obowiązku zakładania maseczek podczas jazdy komunikacją miejską w trwającym okresie zagrożenia epidemicznego – informuje rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik. – Konieczność ta wynika wciąż z obowiązującego prawa. Gros pasażerów jednak zwracało uwagę na to, że odsetek osób niestosujących się do obostrzeń w komunikacji miejskiej stale się powiększa. Kierowcy czy motorniczowie nie są funkcjonariuszami, z tego powodu mogą jedynie zachęcać i prosić o stosowanie się do reguł. Dlatego też z pomocą przyszli im mundurowi upominający tych, którzy nie pamiętali przy wsiadaniu do pojazdu o obowiązku zasłaniania nosa i ust w trakcie podróży.

Częstochowskie MPK razem z policją przypomina o obowiązku noszenia maseczek w komunikacji miejskiej 2


Pasażerowie MPK przy okazji zostali obdarowani maseczkami oraz odblaskami, które przydadzą się na drodze nie tylko i jesienią i zimą, gdy zmrok zapada bardzo szybko, ale nawet teraz, późnym wieczorem.

(Fot. MPK)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here