Częstochowski tramwaj w zestawach LEGO?

0
282

Pochodzący z Poznania, pasjonat klocków LEGO oraz miejskich tramwajów, Mateusz Wawrowski od kilkudziesięciu lat buduje modele miejskich tramwajów. Wśród stworzonych przez niego replik znalazł się również czerwono-biały wagon częstochowskiego MPK. Jeśli model ten przypadnie do gustu wielbicielom klocków i zagłosują na niego na stronie producenta zabawek, jest szansa, że trafi do masowej produkcji i pojawi się w zestawach sprzedawanych na całym świecie.

Częstochowski tramwaj w zestawach LEGO? 1


27-letni Mateusz Wawrowski jest absolwentem logistyki w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Jak pisze na swojej stronie internetowej od dziecka fascynowały go dwie rzeczy: klocki lego i tramwaje. Kilka lat temu spełnił swoje marzenie i po skończeniu kursu, zdaniu egzaminu i uzyskaniu pozwolenia do prowadzenia tramwaju został pracownikiem poznańskiego MPK.

Częstochowski tramwaj w zestawach LEGO? 2


Poznaniak buduje z klocków modele tramwajów z całej Polski. W swojej kolekcji ma też wagon częstochowskiego MPK. Projekt ten został zgłoszony do konkursu LEGO Ideas, dzięki czemu ma szansę stać się oficjalnym zestawem LEGO.
O tym zdecyduje m.in. głosowanie internautów, które odbywa się na stronie: https://ideas.lego.com/content/project/link/1282ec65-03a6-4bc0-b52c-4d30cb83f346


Potrzeba 10 tysięcy głosów, aby projekt przeszedł do następnego etapu konkursu, gdzie poddany zostanie ocenie ekspertów LEGO.
(Fot. mateuszbuduje.pl)

Jak wyglądają tramwaje zbudowane z klocków LEGO można obejrzeć na filmiku poniżej:

Konstal 105Na/805Na

Zobacz wszystkie projekty polskich tramwajów Konstal 105Na/805Na, zbudowane z klocków LEGO! W filmie zobaczysz również pewną niespodziankę ;)Jeżeli podoba Ci ten projekt, możesz na niego oddać swój głos: https://ideas.lego.com/content/project/link/1282ec65-03a6-4bc0-b52c-4d30cb83f346Film dostępny również na moim kanale: https://youtu.be/wsGmn9Vnbwg

Opublikowany przez Mateusza budujego Poniedziałek, 20 kwietnia 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here