fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaCzęstochowski OKF szykuje się na piątkowe otwarcie sali kinowej, Cinema City nie...

Częstochowski OKF szykuje się na piątkowe otwarcie sali kinowej, Cinema City nie podjęło jeszcze decyzji

Rząd zezwolił dwa dni temu na warunkowe otwarcie teatrów i kin na najbliższe dwa tygodnie. Od 12 lutego, z pewnymi ograniczeniami, znowu więc będziemy mogli wyjść z domu na spektakl czy film.

Jak zaznaczono, zmianę w obostrzeniach przewidziano na razie na dwa tygodnie. Potem, po analizie sytuacji epidemicznej albo nastąpi kolejne luzowanie obostrzeń, albo, niestety, powrót to wcześniejszych ograniczeń.

Kino Studyjne „Iluzja” Ośrodka Kultury Filmowej w Częstochowie już zapowiedziało, że od razu, od najbliższego piątku wznawia seanse. Jak podano w komunikacie, trwa ustalanie repertuaru. Na ekranie mają się, jak zapewnia kino, pojawić ciekawe propozycje, w tym także premiery, a wszystko pod hasłem Walentynek.

Decyzji o ponownym otwarciu sal kinowy nie podjęło jeszcze Cinema City, sieć, która w Częstochowie posiada kina: „Wolność” i „Galeria Jurajska”. Jak napisano na stronie internetowej Cinema City, obecnie trwa analiza sytuacji i kalkulacja, czy otwarcie kin, być może jedynie na kilkanaście dni, jest opłacalne.

Firma widzi problem nie tylko w ograniczeniu liczby widzów do 50 procent, ale także w zakazie sprzedaży i spożywania posiłków w kinach. Sytuację dużych sieci kinowych komplikuje również fakt, że nie tak szybko można wprowadzić na ekrany premiery kinowe.

Otwarcie kin w sytuacji możliwego ich ponownego zamknięcia z uwagi na zmienną sytuację epidemiczną, spowodowałoby nieodwracalne szkody dla wszystkich podmiotów działających na rynku – napisano w komunikacie wydanym przez firmę. – W ich interesie – zarówno jeśli chodzi o podmioty prowadzące kina, jak i dystrybutorów oraz producentów filmowych – jest otwarcie rynku kinowego w warunkach, w których takie ryzyko będzie możliwie jak najmniejsze. Dystrybutorzy potrzebują czasu na przygotowanie i wprowadzanie filmów do dystrybucji, w tym na prawidłowe przeprowadzenie kampanii marketingowych, a kina na dostosowanie swoich powierzchni do wszelkich wymogów sanitarnych, tak aby powitać Was w bezpiecznych warunkach. Dla biznesu kinowego bardzo istotna jest również możliwość konsumpcji na salach kinowych.

Cinema City zastrzega, że sytuacja wymaga głębszej analizy i szczegółowego zapoznania się z nowymi wytycznymi rządu. Kiedy taka analiza zostanie przeprowadzona, sieć zapowiada, że natychmiast ogłosi swoją decyzję.

Możliwość otwarcia wszystkich kin w kraju w tym samym czasie, zbudowanie atrakcyjnego kalendarza premier, intensywnej promocji filmów oraz dopuszczalnej 50-procentowej frekwencji na sali, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości obsługi barowej, to dla nas kluczowe aspekty, które wpływają na powodzenie powrotu kin – napisano w komunikacie.

(Zdjęcie ilustracyjne pixabay)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here