Częstochowska Straż Miejska pomoże bezdomnym. Rozda im ciepłą herbatę i zupę

0
415

Strażnicy miejscy chcą pomóc osobom bezdomnym, które nie zdecydują się na nocleg w ogrzewalni. W nocy z soboty na niedzielę, z niedzieli na poniedziałek oraz z poniedziałku na wtorek, kiedy w Polsce będą panować duże mrozy, strażnicy rozwiozą ciepłe posiłki i gorącą herbatę.

Częstochowska Straż Miejska pomoże bezdomnym. Rozda im ciepłą herbatę i zupę 1
Fot. Straż Miejska z Częstochowy

Gdy na dworze robi się coraz zimniej, w Częstochowie na różne sposoby pomagają osobom bezdomnym przetrwać ten trudny czas. Osoby te mogą skorzystać z noclegu w ogrzewalni. Niestety z różnych powodów nie wszyscy bezdomni decydują się na taki nocleg.

Z pomocą przychodzą Strażnicy Miejscy, którzy od początku sezonu jesienno-zimowego kontrolują miejsca i pustostany gdzie mogą przebywać osoby nieposiadające stałego miejsca zamieszkania. Jeśli bezdomni chcą otrzymać pomoc, to przewożeni są do ogrzewalni, a ci, którzy nie chcą skorzystać z ogrzewalni, mogą liczyć na ciepły posiłek i gorącą herbatę.

Strażnicy będą w nocy z soboty na niedzielę, z niedzieli na poniedziałek oraz z poniedziałku na wtorek rozwozić potrzebującym gorące pożywienie. Będą to pierwsze tego typu działania podczas tegorocznej zimy. Pomoc z dostarczaniem osobom bezdomnym ciepłego pożywienia odbywała się również w poprzednich latach.

Jest też apel do mieszkańców miasta, by informowali odpowiednie służby o miejscu przebywania osób bezdomnych, które w porze zimowej są szczególnie narażone na utratę zdrowia, a nawet życia. Tylko szybka informacja może uratować osobę bezdomną. Pomoc będzie organizowana z uwagi na zmieniającą się temperaturę.

Telefon alarmowy do Straży Miejskiej to 986.