fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowska Straż Miejska o bezpiecznych feriach 2022

Częstochowska Straż Miejska o bezpiecznych feriach 2022

Trwają ferie zimowe 2022. Część osób ma w planach oczekiwane urlopy. Straż Miejska w Częstochowie apeluje, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje domy i mieszkania przed włamaniami podczas swojej nieobecności. Warto odnieść się do założeń programu “Bezpieczna Częstochowa”.

Jednym z założeń programu “Bezpieczna Częstochowa” jest program kierunkowy “Sąsiedzkie czuwanie”, o którym częstochowska Straż Miejska co rok przypomina przed wakacjami letnimi czy feriami zimowymi. W czasie dłużej nieobecności w domu lub mieszkaniu warto zadbać, aby ktoś z rodziny lub sąsiadów stale kontrolował nasz dobytek i stwarzał pozory obecności domowników. Nie należy również w domu pozostawiać pieniędzy i kosztowności. Wartościowe przedmioty na czas wyjazdu można zdeponować u kogoś z bliskiej rodziny. Warto również zastanowić się na zakupem urządzeń alarmowych i rozważyć ich instalację w mieszkaniach czy domach. Tym bardziej, że na rynku systemy alarmowe i monitoringi są w przystępnych cenach. Wszelkie zabezpieczenia przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa naszego mienia.

Osoby prywatne, a także spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe decydują się też na instalację monitoringów wizyjnych. Monitoring wizyjny także podnosi bezpieczeństwo w naszym otoczeniu.

Część osób wakacje spędzi w Częstochowie. Gdy rodzice udadzą się do pracy, ich pociechy mogą zostać same w domu. Należy zorganizować im opiekę osób dorosłych. Jeśli nie jest to możliwe, trzeba uczulić swoje dzieci, aby nie otwierały domów czy mieszkań obcym osobom.

Okres ferii zimowych to czas, kiedy młodzież sięga po alkohol i papierosy. Straż Miejska przypomina, że sprzedaż alkoholu oraz papierosów zwykłych i elektronicznych osobom poniżej 18 roku życia jest zabroniona.

Gdy już będziemy w miejscu spędzania urlopu, zachowajmy rozwagę. Należy uważać i zachować szczególne środki ostrożności czy to nad wodą czy w górach czy przy zamarzniętych akwenach. Cały czas należy stosować się też do wytycznych sanitarnych.

Zróbmy wszystko, aby zimowe ferie 2022 były dla wszystkich bezpieczne.

Telefon alarmowy Straży Miejskiej w Częstochowie to 986. Telefon alarmowy do służb 112.

Red. foto: Straż Miejska w Częstochowie

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -