fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowska policja sprawdza, czy podróż miejskimi autobusami jest bezpieczna

Częstochowska policja sprawdza, czy podróż miejskimi autobusami jest bezpieczna


Częstochowska policja sprawdza, czy podróż miejskimi autobusami jest bezpieczna.


Kolejny raz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przeprowadzili kontrole w komunikacji miejskiej. Sprawdzano nie tylko kierowców komunikacji zbiorowej, ale także pasażerów. Funkcjonariusze kontrolowali m.in. czy osoby podróżujące miejskimi autobusami stosują się do przepisów związanych ze zwalczaniem epidemii i zasłaniają usta i nos.

Częstochowska policja sprawdza, czy podróż miejskimi autobusami jest bezpieczna 1


Jak informuje częstochowska komenda, działania częstochowskiej drogówki “Podróżuj Bezpiecznie” mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci nie tylko sprawdzają stan trzeźwości i przeprowadzają badania na zawartość narkotyków w organizmie wśród kierowców MPK, ale także kontrolują sposób przestrzegania obostrzeń przez pasażerów publicznego transportu drogowego. Podczas ostatnich działań w zajezdni MPK kontroli poddano prawie 90 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi. Podczas działań w Alejach, w 40 skontrolowanych autobusach 5 podróżujących nie stosowało się do nakazu zakrywania nosa i ust w publicznym transporcie drogowym. Zostali pouczeni.

Częstochowska policja sprawdza, czy podróż miejskimi autobusami jest bezpieczna 2


Policja przypomina, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. W Polsce nadal występuje stan epidemii i wysokie ryzyko zarażenia się koronawirusem. W przypadkach rażącego naruszenia przepisów o konieczności zakrywania nosa i ust w pojazdach komunikacji publicznej policjanci mogą nałożyć mandat do 500 zł, bądź skierować wniosek do sądu o ukaranie.

(fot. KMP Częstochowa)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here