Częstochowscy policjanci apelują o ostrożność, w Polsce nadal jest stan epidemii.

0
456
fot. pixabay

Wiele osób podczas tegorocznych wakacji wybrało się na urlopy poza granicami państwa, ale także pozostało w kraju. Policja prosi, by każdy pamiętał o tym, że nadal występuję stan zagrożenia epidemicznego w związku z występowaniem zakażeń wirusem SARS-CoV-2, tylko odpowiedzialna postawa może uchronić przed zakażeniem.

Policjanci z Częstochowy podczas swojej służby zwracają uwagę, czy obowiązujące przepisy, które związane są z pandemią czy są przestrzegane przez mieszkańców miasta oraz powiatu. Główny cel to oczywiście ochrona zdrowia i ludzkiego życia. Większość ludzi stosuję się do obowiązujących zasad, ale niestety zdarzają się też tacy, którzy uważają, że żadne ograniczenia ich nie dotyczą i świadomie łamią przepisy. Dla tych osób policja nie ma taryfy ulgowej.

Funkcjonariusze przede wszystkim są tam, gdzie w jednym miejscu gromadzi się więcej osób, niż powinno, gdyż wtedy właśnie wzrasta ryzyko zakażenia się. Dlatego też w dalszym ciągu należy utrzymywać dystans społeczny, zasłaniać usta oraz nos, a także często dezynfekować dłonie.

Przede wszystkim należy pamiętać, by zasłaniać usta oraz nos w zamkniętych przestrzeniach, czyli w sklepach, w kościele, w kinie, w przychodni czy w autobusie. Zwolnione z tego są jedynie osoby, które mają zaświadczenie lekarskie bądź dokument, który potwierdza: częściowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim, trudności w odkryciu lub zakryciu ust i nosa, a także zaawansowane schorzenia neurologiczne, układu oddechowego lub krążenia, przebiegające z niewydolnością oddechową lub krążenia.

Aktualne zasady i ograniczenia – TUTAJ

K KIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here