fbpx
Strona głównaSportSiatkówkaW derbach Częstochowy rezerwy Częstochowianki lepsze od AZS-u Częstochowa

W derbach Częstochowy rezerwy Częstochowianki lepsze od AZS-u Częstochowa

Niespodzianką zakończył się piątkowy mecz w 2 lidze śląskiej między siatkarkami AZS Częstochowa i KS Częstochowianka II. Na boisku AZS-u wygrały rezerwy Częstochowianki 3:2.

Przed meczem zdecydowanym faworytem były siatkarki AZS-u Częstochowa, które w lidze wygrały wszystkie 9 meczów. Zawodniczki Częstochowianki II miały na koncie tylko 3 wygrane i do AZS-u traciły w tabeli 2 ligi śląskiej aż 16 punktów.

Na boisku nie widać było różnicy między zespołami. Pierwszego seta wygrały siatkarki AZS-u. W drugim choć nie bez problemów też wygrały na przewagi 26:24 i po dwóch partiach prowadziły 2:0. Można było spodziewać się szybkiego spotkania… Tymczasem rezerwy Częstochowianki zaczęły grać bez presji i wygrały trzeciego seta. W czwartym Częstochowianka trenowana przez Urszulę Jędrys-Szynkiel też poszła za ciosem i doprowadziła do tie-braka. W decydującym secie będące na fali siatkarki Częstochowianki II wygrały 15:13 i cały mecz 3:2. Tym samym sprawiły małą niespodziankę, bo drużyna AZS-u Częstochowa w minioną środę sparowała z liderem 1 ligi śląskiej AS SPS Panki i zremisowała 2:2… W piątek lider 2 ligi śląskiej chyba za szybko uwierzył w swoją 10 wygraną…

AZS Częstochowa – KS Częstochowianka II Częstochowa 3:2 (25:22, 26:24, 20:25, 23:25, 13:15)

Foto: Gazeta Regionalna

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska