Gładka porażka siatkarek Częstochowianki w 1 lidze w Poznaniu

Nie udał się wyjazd siatkarkom Częstochowianki na mecz 1 ligi do Poznania. Częstochowskie zawodniczki gładko przegrały 0:3. To trzecia porażka z rzędu 0:3…

Częstochowianka nie była faworytem sobotniego spotkania w Poznaniu, ale kibice liczyli na dobry występ i przełamanie po ostatnich niepowodzeniach. Tak się jednak nie stało, Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha przegrały 0:3 i spadły na 11. miejsce w tabeli 1 ligi kobiet.

Choć częstochowska drużyna do Poznania wyjechała już w piątek to siatkarki trenera Stelmach bardzo źle rozpoczęły meczu i inauguracyjną partię przegrały do 14. W drugim secie było zdecydowanie lepiej i Częstochowianka miała szansę na zwycięstwo, ale ostatecznie przegrała 23:25 i było 2:0 w setach dla gospodarzy.

Gra częstochowskich siatkarek nie poprawiła się też w trzecim secie. Częstochowianka przegrała do 18 i cały mecz 0:3.

Energetyk Poznań – KS Częstochowianka Częstochowa 3:0 (25:14, 25:23, 25:18)