fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowa szykuje świąteczne dekoracje. Ma być bajkowo i równie pięknie jak rok...

Częstochowa szykuje świąteczne dekoracje. Ma być bajkowo i równie pięknie jak rok temu

Świąteczne dekoracje wraz z choinką na Placu Biegańskiego, rozbłysną na ulicach Częstochowy najprawdopodobniej w pierwszy weekend grudnia. Dekoracji, jak zapewnia miasto, nie będzie mniej niż poprzednich latach.

Częstochowa szykuje świąteczne dekoracje. Ma być bajkowo i równie pięknie jak rok temu 1
fot. Łukasz Kolewiński | Urząd Miasta Częstochowy

Jak co roku największe bożonarodzeniowe instalacje staną na placu Biegańskiego. W tym roku ich motyw przewodni to „Bajkowa podróż”.

– Na placu Biegańskiego znajdą się cztery duże elementy 3D pełne kolorów i magii – przekazała Tomasz Jamroziński z Biura Prasowego Urzędu Miasta Częstochowy. – Nigdy wcześniej nie zdradzamy, co to będzie dokładnie, to niespodzianka dla częstochowianek i częstochowian. Elementy zostały wypożyczone przez miasto z firmy Multidekor z Piastowa.

Podobnie jak w latach poprzednich, w świątecznym dekorowaniu miasta samorządowi pomogą sponsorzy – firmy działające w Częstochowie i regionie.

Dzięki pomocy sponsorów wystrój na placu przed ratuszem wzbogacą dodatkowe dekoracje ufundowane przez firmy: Tel-Bruk. Telenga Radosław (realizujący liczne inwestycje dla gminy, wykonawca m.in Promenady Śródmiejskiej) i Gramar z Lublińca (firma realizuje głównie inwestycje drogowe, więcej informacji – MZD).

Jak poinformował częstochowski magistrat, obie firmy, już po raz drugi, włączają się w dekorowanie miasta na święta. 

– W centralnym punkcie placu nie zabraknie także okazałej, żywej choinki – podaje miasto. – Drzewko wskazane przez Miejski Zarząd Dróg, wytnie, przywiezie, postawi i rozświetli świątecznymi lampkami firma Materiały Budowlane  DOMBUD. 

O świąteczny nastrój w III Alei, przy fontannie „Dziewczynka w z gołębiami” tradycyjnie zadba firma Jawo.

Jak zwykle dekoracje uzupełnią elementy na latarniach, przewieszki i oświetlone drzewa wokół placu. Dekoracje zostaną w mieście do lutego. Tegoroczny koszt świątecznej iluminacji, to około 159 tysięcy złotych.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -