fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeCzęstochowa. Puchar Śląska w siatkówce plażowej

Częstochowa. Puchar Śląska w siatkówce plażowej

10 i 11 sierpnia br. w Częstochowie rozegrany zostanie Puchar Śląska w siatkówce plażowej w kategorii kobiet i mężczyzn. W imprezie mającej charakter otwarty będą mogły wziąć udział duety, które zdobyły największą liczbę punktów w cyklu turniejów w ramach tegorocznych Mistrzostw Śląska.

Dwie dzikie karty ma prawo zatrzymać dla siebie organizator. Dlatego chcemy, żeby w naszym mieście zagrali Patrycja Jundził w kategorii kobiet oraz Oskar Herman wśród mężczyzn. To są przedstawiciele siatkówki plażowej, którzy odnieśli na piasku sporo sukcesów. W przypadku Patrycji ma to także wymiar międzynarodowy, bo to jedna z najzdolniejszych polskich zawodniczek młodego pokolenia – tłumaczy sędzia i jeden z organizatorów Pucharu Śląska z ramienia Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Częstochowskiej, Marcin Dobrzański.

Siatkówka plażowa wciąż pozostaje nieco w cieniu siatkówki halowej. Powodem są oczywiście nakłady. Te w zdecydowanej większości przekazywane są na rozgrywki odbywające się pod dachem. Na początku lipca odbyła się w Częstochowie już jedna z prestiżowych imprez w tej dyscyplinie sportu. W półfinale mistrzostw Polski kadetów wystąpiła nawet dwójka uzdolnionych częstochowian – Marcel Pośpiech i Jakub Kantorowicz. Dziewiąta para mistrzostw kraju w gronie młodzików miała spory apetyt na wywalczenie miejsca w czołówce imprezy rozgrywanej na boiskach w sąsiedztwie Galerii Jurajskiej. Nie udało się, ale obaj gracze Exact Systems Norwida o awans do MP w tej kategorii wiekowej powalczą jeszcze w przyszłym roku.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -