fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa: Praca przy budowie ul. Złotej wre

Częstochowa: Praca przy budowie ul. Złotej wre

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje o sporych postępach prac przy budowie ul. Złotej w dzielnicy Zawodzie.

Wykonawca zadania, dyscyplinowany ostatnio kilkukrotnie przez służby Miejskiego Zarządu Dróg, uporał się z większością problemów i uciążliwości na placu budowy, na które w ostatnich tygodniach zwracali uwagę mieszkańcy przyległych posesji.


W ostatnim czasie wykonawca poprawił stan nawierzchni, mianowicie tam, gdzie było to konieczne, nastąpiło wyrównanie, a tam, gdzie prace są bardziej zaawansowane, został ułożony kolejny fragment konstrukcji drogi (odcinek ok. 150 m stabilizacji), podsypana została też część podjazdów.

Aktualnie największe utrudnienia występujące na budowie nowej ul. Złotej związane są z realizacją przyłączy kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej oraz z instalacją sięgaczy kanalizacji sanitarnej do posesji.


Termin zakończenia głównych prac na odcinku od ul. Mirowskiej do ul. Legionów pozostaje bez zmian, czyli do końca czerwca tego roku. Koszt zadania wynosi ponad 8,5 mln złotych, a zakres obejmuje przebudowę pełnej infrastruktury podziemnej i naziemnej wraz z nową drogą, chodnikami i oświetleniem.

LNŚ/UM Częstochowa

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV