fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowa kupi 4 autobusy elektryczne. Pomoże Unia Europejska

Częstochowa kupi 4 autobusy elektryczne. Pomoże Unia Europejska

Miasto zdobyło 7,5 mln złotych dofinansowania unijnego na zakup 4 autobusów elektrycznych i dwóch mobilnych stacji ładowania. Całkowita wartość tego projektu to 11 mln złotych.

Częstochowski projekt został wybrany do dofinansowania w ramach Poddziałania 4.5.2. – Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie – RIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Program będzie realizowany w latach 2021-2022. Ujęte w nim działania przewidują kupno 4 elektrycznych autobusów dla miejskiej komunikacji oraz 2 dedykowanych, mobilnych stacji ładowania.

Jak informuje Urząd Miasta Częstochowy, nowe pojazdy MPK będą wyposażone zgodnie z wymaganiami dotyczącymi zapewnienia pasażerom stosownego komfortu jazdy, a także dostosowane do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

To nie jedyne „przymiarki” miasta do wprowadzenie elektrycznych autobusów do taboru MPK. Obecnie po ulicach Częstochowy jeździ testowo pierwszy z elektrycznych autobusów marki Autosan (model Sancity), których 15 docelowo trafi do miejskiego przewoźnika. Samochody te pojawią się w mieście na stałe w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie. Producent deklaruje dostarczenie kolejnych sztuk nowych autobusów elektrycznych wiosną bieżącego roku. Wartość kontraktu MPK – po rozstrzygniętym przetargu – to 48 mln złotych.

(fot. UM Częstochowa)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here