fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa dofinansuje zabiegi in vitro 30 parom

Częstochowa dofinansuje zabiegi in vitro 30 parom

Urząd Miasta Częstochowy zakończył przyjmowanie zgłoszeń od par, które chcą w tym roku skorzystać z samorządowego programu dofinansowania zabiegu in vitro. Zainteresowanie projektem kolejny było duże.


Z powodu epidemii tym razem zgłoszenia były przyjmowane telefonicznie. Jak informuje samorząd, przez dwa dni – 25 i 26 lutego – odebrano łącznie 70 zgłoszeń do miejskiego programu – z czego 40 wpisano na listę rezerwową.

Ostatecznie kolejnego dnia, 27 lutego, przyjęto 65 wniosków – podano w komunikacie Urzędu Miasta. – Na liście rezerwowej znalazło się 35 z nich. Miasto ma bowiem w budżecie zarezerwowane środki finansowe dla 30 par.

A oto deklaracje par do poszczególnych placówek:

PROVITA KATOWICE – 12 par
INVIMED KATOWICE – 2 pary
KLINIKA GYNCENTRUM KATOWICE – 14 par
GAMETA-SZPITAL RZGÓW – 1 para
KLINIKA LECZENIA NIEPŁODNOŚCI BOCIAN KATOWICE – 1 para

Z 30 par, 4 to związki partnerskie. Największa liczba zgłoszeń dotyczy kobiet w wieku 31-34 lat.

Beneficjentom miejskiego programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości do 5 tys. zł – pod warunkiem przeprowadzenia jednej procedury. Pozostałe koszty ponoszą pacjenci. W tegorocznym budżecie miasta na realizację programu „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Częstochowy” zabezpieczono 150 tys. zł.

Przypomnijmy, że Częstochowa była pierwszą gminą, w której ruszył program wsparcia dla par borykających się z bezpłodnością. Działa on od 2012 roku. Od tego czasu, dzięki wsparciu finansowemu samorządu, w mieście na świat przyszło 53 dzieci – 27 dziewczynek i 26 chłopców (w tym pięć par bliźniąt).

(fot. pixabay.com)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here