fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowa dezynfekuje ławki w sezonie pielgrzymkowym

Częstochowa dezynfekuje ławki w sezonie pielgrzymkowym

Po pierwszym sierpniowym szczycie pielgrzymkowym przeprowadzono w Częstochowie dezynfekcję ławek, koszy oraz obiektów małej architektury w ciągu alei Najświętszej Maryi Panny.

Za nami pierwszy szczyt pielgrzymkowy, który miał miejsce od 13 do 15 sierpnia. Takie wydarzenia związane ją z obecnością grup pielgrzymów – nie tylko pieszych – z różnych stron Polski. Przez wzgląd na to, że ciągle trwa epidemia koronawirusa miasto postanowiło kontynuować akcje okresowej dezynfekcji m.in. ławek oraz powierzchni wokół nich w centrum miasta, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jak i przybywającym gościom: pielgrzymom i turystom.     

Ostatnią dezynfekcję 17 sierpnia przeprowadziła firma PPHU Matpol z Częstochowy. Wykonano ją metodą zamgławiania środkiem nieżrącym i bezpiecznym dla ludzi, zwierząt oraz infrastruktury. Dezynfekowana była Al. NMP (od placu Daszyńskiego) oraz plac Biegańskiego. W planach Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta są jeszcze trzy takie akcje: po uroczystościach pielgrzymkowych związanych z obchodami Matki Boskiej Częstochowskiej (26 sierpnia), po Pielgrzymce Rolników połączonej z Dożynkami (3-5 września) oraz po Pielgrzymce Ludzi Pracy (18-19 września).

ZS

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here